Nyderlandų premjeras M. Rutte klaida pavadino savo viešus pasisakymus apie norą tapti NATO vadovu | KaunoDiena.lt

NYDERLANDŲ PREMJERAS M. RUTTE KLAIDA PAVADINO SAVO VIEŠUS PASISAKYMUS APIE NORĄ TAPTI NATO VADOVU

Kadenciją baigiantis Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte per spaudos konferenciją Berlyne pripažino, kad buvo klaida per interviu viešai išsikelti į NATO generalinio sekretoriaus postą.

56 metų M. Rutte neišsižadėjo savo noro pakeisti Jensą Stoltenbergą NATO generalinio sekretoriaus pareigose, tačiau per bendrą su Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu spaudos konferenciją žurnalistų paklaustas apie savo pasisakymus teigė, jog padarė klaidą viešai apie tai kalbėjęs.

M. Rutte taip pat pabrėžė, kad nenori plačiau komentuoti šio klausimo: „Nieko daugiau nepridėsiu prie klaidos, nes kitaip gali atsirasti kitų interpretacijų“. Spalį per interviu radijui jis pripažino, kad yra suinteresuotas darbu NATO. J. Stoltenbergas turi būti pakeistas 2024 m. spalį. Be M. Rutte‘s, galimais kandidatais į šias pareigas laikomi Estijos ministrė pirmininkė Kaja Kallas ir buvęs Latvijos ministras pirmininkas Krišjanis Karinšas.

Pirmadienį O. Scholzas gyrė M. Rutte‘s patirtį, taip pat ir užsienio politikoje: „Tai labai patyręs politikas, turintis daug įgūdžių, reikalingų valdyti tokius didelius valdymo aparatus, bet taip pat turintis didelę politinę ir užsienio politikos patirtį“.

M. Rutte 13 metų buvo Nyderlandų ministras pirmininkas. Koalicijoje kilus nesutarimams dėl pabėgėlių politikos, jis ir jo kabinetas vasarą atsistatydino ir paskelbė parlamento rinkimus. Vėliau M. Rutte paskelbė apie savo ketinimą pasitraukti iš Nyderlandų politikos. Jis laikinai eina pareigas, kol bus sudaryta nauja vyriausybė. Per rinkimus kraštutinių dešiniųjų populisto Geerto Wilderso partija PVV užėmė pirmąją vietą. Šiuo metu G. Wildersas siekia sudaryti koaliciją.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

taip

logiskai mastantys zmones priema teisingus sprendimus kas sveikintina tik bobos nuo adomo laiku tqrnauja setonui iki siol ka ir matome sias pluskes krauju pasruvusioje politarenoje kur sakaliu ziobiu padlos parduod vaikus satanystam pppz=0

SUSIJUSIOS NAUJIENOS