Pagalbos organizacijos: Sirija išgyvena didžiulę humanitarinę krizę | KaunoDiena.lt

PAGALBOS ORGANIZACIJOS: SIRIJA IŠGYVENA DIDŽIULĘ HUMANITARINĘ KRIZĘ

Praėjus dešimčiai civilinio karo metų, Sirija šiuo metu išgyvena vieną didžiausių humanitarinių krizių nuo pat konflikto pradžios, sako pagalbos organizacijos.

„Apie 12,4 mln. žmonių neturi reguliarios prieigos prie užtektinai saugaus ir maistingo maisto ir manoma, kad daugiau kaip 90 proc. populiacijos gyvena žemiau skurdo ribos“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė Sirijos arabų Raudonojo pusmėnulio (SARC) organizacijos vadovas Khaledas Hboubatis.

„Žmonės dėl brutalių krizių gyvena agonijoje“, – pridūrė jis.

Sirija iki šiol yra užregistravusi 15 tūkst. koronaviruso atvejų, tačiau tikrasis jų skaičius gali būti daug didesnis.

„Neįmanoma ištestuoti visų žmonių dėl visiško PGR testų stygiaus. Mes negalime žinoti tikrųjų skaičių“, – sakė K. Hboubatis.

Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto (ICRC) pirmininkas Peteris Maureris teigė, kad humanitarinę padėtį Sirijoje paaštrina sunki ekonominė krizė ir koronaviruso pandemija.

Jis teigė nerimaująs, kad tarptautinė bendruomenė „nurašo“ Siriją. „Sirijos žmonės negali sau leisti ištverti dar vienų tokių metų, jau nekalbant apie dar 10. Mums reikia politinio sprendimo konfliktui užbaigti“, – sakė P. Maureris.

Konfliktas Sirijoje prasidėjo 2011 m., nuo taikių protestų prieš ilgametį šalies vadovą Basharą al-Assadą, tačiau vėliau su jais susidorojo saugumo pajėgos.

Per kilusį civilinį karą žuvo daugiau kaip 400 tūkst. žmonių, o maždaug 12 mln. buvo priversti palikti savo namus. Nuo tada vyriausybė atgavo dviejų trečdalių valstybės teritorijos kontrolę, tačiau šalis išlieka izoliuota dėl jai taikomų sankcijų.

Visi ligšioliniai bandymai rasti politinį sprendimą buvo nesėkmingi.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Jonas

Nenustebciau suzinojes kad ta pagalba atitenka rusijai.

dar-tegul dvesia

europa jau priėmė milijonus arabų,kurie prisiveisė po dešimt vaikų.tegul ta MAFIJA(”pagalbos organizacijos”)parduoda savo asmeninius namus,mašinas,triusikus,ka nori-ir tegul šeria už SAVO pinigus.

kas sugriovė

tas tegul atstato
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS