Pentagonas: V. Zelenskis atvyko į Vašingtoną | KaunoDiena.lt

PENTAGONAS: V. ZELENSKIS ATVYKO Į VAŠINGTONĄ

  • 0

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį atvyko į Vašingtoną sakyti kalbos, kurioje, kaip tikimasi, jis prašys JAV pagalbos jo šaliai, tęsiančiai kovą su Rusijos invazija, pranešė Pentagonas.

Pentagono pareiškime sakoma, kad V. Zelenskis 12 val. vietos (19 val. Lietuvos) laiku po JAV gynybos sekretoriaus Lloydo Austino (Loido Ostino) pristatymo pasakys kalbą Nacionaliniame gynybos universitete Vašingtone.

V. Zelenskis antradienį turi susitikti su JAV prezidentu Joe Bidenu (Džo Baidenu), respublikonams prieštaraujant dėl paramos su Rusijos invazija kovojančiai jo šaliai.

Vizitas rengiamas tokiu metu, kai nuogąstaujama, kad netrukus lėšos Ukrainai išseks.

Baltiesiems rūmams paskelbus apie V. Zelenskio vizitą, vienas Baltųjų rūmų padėjėjas sakė, kad naujasis Atstovų Rūmų pirmininkas Mike'as Johnsonas (Maikas Džonsonas), kuris bandė susieti pagalbą Ukrainai su JAV sienų saugumo finansavimu, antradienį taip pat susitiks su ukrainiečių lyderiu.

Tuo metu vienas JAV Senato pareigūnas sakė, kad demokratų daugumos lyderis Chuckas Schumeris (Čakas Šumeris) ir respublikonų lyderis Mitchas McConnellas (Mičas Makonelas) taip pat pakvietė V. Zelenskį kalbėti antradienio rytą vyksiančiame visų senatorių susitikime.

J. Bidenas ir V. Zelenskis aptars neatidėliotinus Ukrainos poreikius, šiai šaliai kovojant su Rusijos invazija, ir „gyvybišką Jungtinių Valstijų nuolatinės paramos svarbą šiuo kritiniu momentu“, sakoma  Baltųjų rūmų spaudos sekretorės Karine Jean-Pierre (Karin Žan-Pjer) pranešime.

Ukrainos prezidentūra teigė, kad susitikime daugiausia dėmesio bus skiriama tokiems svarbiems klausimams kaip „bendri ginklų ir oro gynybos sistemų gamybos projektai, taip pat mūsų šalių pastangų koordinavimas ateinančiais metais“.

Praėjusią savaitę respublikonų senatoriai blokavo Baltųjų rūmų prašymą skirti 106 mlrd. dolerių (97,4 mlrd. eurų) bendrą skubios pagalbos paketą Ukrainai ir Izraeliui, demokratams atsisakius numatyti reformas dėl nelegalios migracijos.

Tai laikoma nesėkme JAV prezidentui Joe Bidenui (Džo Baidenui), kuris ragino įstatymų leidėjus pritarti lėšų skyrimui, perspėdamas, kad Vladimiras Putinas nesustotų ties pergale Ukrainoje ir galėtų net užpulti kurią nors NATO šalį.

Gairės: Volodymyras Zelenskis, atvyko į Vašingtoną, kalba, karas Ukrainoje
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS