Prancūzijos vyriausybė atlaikė balsavimą dėl nepasitikėjimo | KaunoDiena.lt

PRANCŪZIJOS VYRIAUSYBĖ ATLAIKĖ BALSAVIMĄ DĖL NEPASITIKĖJIMO

Prancūzijos ministrės pirmininkės Elisabeth Borne (Elizabet Born) vyriausybė pirmadienį atlaikė abu nepasitikėjimo pareiškimus dėl sprendimo apeiti parlamentą ir įvesti prieštaringai vertinamą pensijų reformą.

577 vietų Nacionalinės asamblėjos žemieji rūmai didele balsų persvara atmetė kraštutinių dešiniųjų pateiktą pasiūlymą, po to, kai vyriausybė vos devyniais balsais atlaikė ankstesnį daugiapartinį pasiūlymą, pranešė parlamento pirmininkė Yael Braun-Pivet (Jael Braun-Pivė). Ji patvirtino, kad tai reiškia, jog įstatymų leidžiamoji valdžia priėmė reformą.

Vyriausybei buvo pateikti du pasiūlymai dėl nepasitikėjimo po to, kai ji pasinaudojo įgaliojimais, leidžiančiais priimti įstatymą be balsavimo parlamente.

„Niekada taip toli nenueita siekiant kompromiso, kaip su šia reforma“, – sakė ji parlamentui, aiškindama, kad jos pasinaudojimas straipsniu siekiant apeiti balsavimą buvo demokratiškas ir atitiko Prancūzijos konstituciją, kurią parengė pokario lyderis Charlesas de Gaulle'is (Šarlis de Golis).

Po to deputatai nuėjo į greta Nacionalinės asamblėjos rūmų esančią patalpą balsuoti dėl dviejų atskirų pasiūlymų, susijusių su nepasitikėjimu vyriausybe.

„Jei norite nuversti vyriausybę, dabar turite progą“, – baigdama savo kalbą deputatams sakė E. Borne, kaltindama opoziciją „antiparlamentiniu elgesiu visais aspektais“.

Prancūzijos ministro pirmininkės E. Borne vyriausybė pirmadienį vos atlaikė balsavimą dėl nepasitikėjimo, kurį pateikė centro koalicija „Liot“, remiama kairiojo sparno opozicijos, dėl sprendimo apeiti parlamentą ir įvesti prieštaringai vertinamą pensijų reformą.

577 vietų Nacionalinės asamblėjos žemieji rūmai atmetė pasiūlymą vos devyniais balsais, o 278 balsavo už vyriausybės atsistatydinimą.

Nepatvirtintą pasiūlymą pateikė centro koalicija „Liot“, o jį palaikė kairiojo sparno opozicija.

Po to įstatymų leidėjai pradėjo balsuoti dėl antrojo nepasitikėjimo pasiūlymo, kurį pateikė kraštutinių dešiniųjų partija „Nacionalinis sambūris“ (RN), laikomo mažiau pavojingu vyriausybei.

Vyriausybės ateitis priklausė nuo to, ar dešiniojo sparno opozicijos nariai respublikonai nebalsuos už pirmąjį pasiūlymą.

Analitikai kalbėjo, kad pasiūlymas bus atmestas maždaug 20 balsų persvara, o vienženklis balsų skaičius yra naujas smūgis E. Borne ir jos vyriausybei.

Kairiojo sparno parlamento nariai po rezultatų paskelbimo skandavo „Atsistatydinkite! Atsistatydinkite!“ prie E. Borne ir mojavo plakatais, smerkiančiais pensijų reformą.

 

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS