R. T. Erdoganas pareiškė V. Putinui, kad saugi zona Sirijoje yra būtina | KaunoDiena.lt

R. T. ERDOGANAS PAREIŠKĖ V. PUTINUI, KAD SAUGI ZONA SIRIJOJE YRA BŪTINA

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pirmadienį pareiškė Rusijos kolegai Vladimirui Putinui, kad būtina sukurti „saugią zoną“ Sirijoje netoli Turkijos sienos, pranešė jo biuras.

Pagal 2019 metų susitarimą Rusija ir Turkija susitarė, kad Rusijos karo policija ir Sirijos pasieniečiai pradės stumti Sirijos kurdų miliciją už 30 kilometrų nuo Turkijos sienos. Ankara miliciją laiko teroristine organizacija.

Pasak Turkijos prezidentūros, per pokalbį telefonu R. T. Erdoganas sakė V. Putinui, kad „zona be teroristų 30 kilometrų gyliu nuo Turkijos sienos (...) nėra nustatyta ir kad būtina užtikrinti, jog šie rajonai būtų saugūs“. Jis atkreipė dėmesį į kurdų kovotojų „tęsiamas atakas“, nukreiptas prieš Turkiją.

Praėjusią savaitę R. T. Erdoganas paskelbė, kad netrukus Turkija pradės naują karinę operaciją Šiaurės Sirijoje, siekdama sukurti „saugią zoną“ palei sieną. Jungtinės Valstijos perspėjo nepradėti naujos operacijos sakydamos, kad susirūpinusi NATO sąjungininkė sukels pavojų JAV kariams.

Nuo 2016 m. Turkija surengė tris puolimus Sirijoje, kad sutriuškintų Sirijos kurdų kovotojus, padėjusius JAV vadovaujamai kampanijai prieš ekstremistų grupuotę „Islamo valstybė“. Ankara tvirtina, kad šie kovotojai susiję su  Kurdistano darbininkų partija (PKK), nuo 1984-ųjų pradėjusia sukilimą prieš Turkijos valstybę ir įtraukta į Europos Sąjungos ir JAV teroristinių grupių sąrašą.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

To tomas

Tu geriau ir toliau ciulpk bb carui putinui, pidoraska tu.

T0mas J.

Okupante Erdoganai, LAUK nešk savo mėsas iš Sirijos !

Neber kantrybes

Kada jie nustos bendrauti su fasistiniu kremliumi?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS