R. T. Erdoganas: Turkija gali atsisakyti aptarnauti rusiškas mokėjimo korteles „Mir“ | KaunoDiena.lt

R. T. ERDOGANAS: TURKIJA GALI ATSISAKYTI APTARNAUTI RUSIŠKAS MOKĖJIMO KORTELES „MIR“

  • 3

Ne vieno įspėjimo iš Jungtinių Valstijų sulaukusi Turkija svarsto, ar atsisakyti priimti atsiskaitymus rusiškomis mokėjimo kortelėmis „Mir“, ketvirtadienį pareiškė turkų prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas).

Vašingtonas pastaruoju metu smarkiai spaudžia Turkijos bankus ir įmones paisyti Rusijai paskelbtas Vakarų sankcijas. Pasak JAV pareigūnų, antraip Turkijos verslas pats rizikuoja sulaukti antrinių sankcijų.

Du iš penkių Turkijos bankų, tvarkančių mokėjimus kortelėmis „Mir“, atsižvelgė į Vašingtono įspėjimus ir sustabdė šių kortelių aptarnavimą bei paprašė tolesnių rekomendacijų, kaip galėtų būti taikomos sankcijos.

R. T. Erdoganas yra davęs suprasti, kad mokėjimų rusiškomis kortelėmis aptarnavimo nutraukimas jo nenudžiugintų, nes šie mokėjimai padeda remti Turkijos turizmo sektorių.

„Penktadienį Stambule sušauksiu [posėdį] ir priimsiu galutinį sprendimą“, ar nutraukti rusiškų kortelių aptarnavimą, Niujorke žurnalistams sakė prezidentas.

Tačiau tokios sankcijos „išties netinka draugystei“, pridūrė turkų žiniasklaidos cituotas R. T. Erdoganas.

NATO narė Turkija per visą jau septynis mėnesius besitęsiantį konfliktą stengėsi išlikti neutrali ir neprisijungė prie Vakarų sankcijų Rusijai.

Ankara yra priklausoma nuo rusiškos naftos ir dujų. Be to, R. T. Erdoganas siekia didinti prekybos su Rusija apimtis, nes nori prieš kitų metų birželį vyksiančius rinkimus stabilizuoti sunkumų slegiamą ekonomiką.

Praėjusią savaitę R. T. Erdoganas susitiko su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu Uzbekijoje vykusiame regioniniame aukščiausiojo lygio susitikime.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Isvada

Pasivys karma visus, kas padeda kremliaus zudikams.

Ogiui

Tu teisus,sitas padlaizys gudrus ir savanaudis,tokia ir musu valdzia turetu buti,nereikia lot,o is visu turet naudos. Usa tokia pati,sukelia karus ir daro is to pinigus,visiems i akis sypsosi is ruseliu perka ir mums desimteriopai parduoda.

ogi

sis padisahas balansuoja tarp 2 ten kur naudingiau ===

SUSIJUSIOS NAUJIENOS