R. T. Erdoganas: Turkija nesakys taip Švedijos ir Suomijos narystei NATO | KaunoDiena.lt

R. T. ERDOGANAS: TURKIJA NESAKYS TAIP ŠVEDIJOS IR SUOMIJOS NARYSTEI NATO

Prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pirmadienį patvirtino Turkijos nepritarimą Suomijos ir Švedijos narystei NATO ir dar kartą apkaltino jas nesugebėjimu užimti aiškios pozicijos prieš terorizmą.

„Nesakysime „taip“ toms (šalims), kurios taiko sankcijas Turkijai, kad jos prisijungtų prie saugumo organizacijos NATO“, – sakė R. T. Erdoganas.

Švedija nuo 2019 metų sustabdė bet kokį ginklų pardavimą Turkijai dėl Ankaros karinės operacijos kaimyninėje Sirijoje. Kalbėdamas apie Švedijos ir Suomijos delegacijų ketinimus susitikti su Turkijos pareigūnais, R. T. Erdoganas sakė: "Jie sako, kad atvyks į Turkiją pirmadienį. Ar jie atvyks mūsų įtikinti? Atleiskite, bet jie vargs be reikalo".

Abi Šiaurės šalys oficialiai paskelbė apie ketinimus teikti paraiškas dėl narystės NATO po Rusijos invazijos į Ukrainą. Tačiau Turkija grasina blokuoti Aljanso plėtrą, kaltindama jas teikiant prieglobstį teroristinėms grupuotėms, įskaitant uždraustus kurdų kovotojus, įtrauktus į Ankaros, ES ir JAV juodąjį sąrašą. Bet kokį narystės pasiūlymą turi visais balsais patvirtinti 30 NATO narių.

„Nė viena šių šalių neturi aiškios pozicijos prieš teroristines organizacijas“, – sakė R. T. Erdoganas.

Nei Švedija, nei Suomija teigiamai nereagavo į 33 Turkijos ekstradicijos prašymus per pastaruosius penkerius metus, Turkijos valstybinei naujienų agentūrai „Anadolu“ sakė šaltiniai Teisingumo ministerijoje. Turkija priekaištauja ypač Stokholmui už tai, kad jis demonstruoja, kaip ji tai vadina, atlaidumą Kurdistano darbininkų partijai (PKK), kuri nuo 1984 m. vykdo kruviną sukilimą prieš Turkijos valstybę.

 

Gairės: karas Ukrainoje, Tuekija, Suomija, Švedija, NATO, Recepas Tayyipas Erdoganas
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS