Rusija Baltarusijoje dislokuos branduolinį ginklą galinčias nešti raketas | KaunoDiena.lt

RUSIJA BALTARUSIJOJE DISLOKUOS BRANDUOLINĮ GINKLĄ GALINČIAS NEŠTI RAKETAS

Rusija žada artimiausiais mėnesiais Baltarusijoje dislokuoti branduolinį ginklą galinčias nešti raketas. Apie tai šeštadienį pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, kuris Sankt Peterburge susitiko su Baltarusijos autoritariniu vadovu Aliaksandru Lukašenka, praneša AFP.

„Ateinančiais mėnesiais Baltarusijai perduosime „Iskander-M“ taktinių raketų sistemas, kurios gali naudoti balistines ar sparnuotąsias raketas, jų konvencines ir branduolines versijas“, – V. Putinas sakė susitikimo su A. Lukašenka metu.

Augant įtampai tarp Rusijos ir Vakarų dėl karo Ukrainoje, V. Putinas taip pat siūlė atnaujinti Baltarusijos karinius lėktuvus, kad jie galėtų būti apginkluoti branduoliniais ginklais.

„Baltarusijos kariuomenė naudoja daug Su-25 lėktuvų. Jie galėtų būti atitinkamai patobulinti“, – sakė Rusijos prezidentas.

A. Lukašenkai sutikus, kad lėktuvai galėtų būti pritaikyti branduolinių ginklų naudojimui, V. Putinas pareiškė, kad modernizacija būtų atliekama lėktuvų gamyklose Rusijoje ir turėtų prasidėti personalo apmokymai. „Susitarsime, kaip tą pasiekti“, – pridėjo V. Putinas.

Rusijai vasario 24 d. įsiveržus į Ukrainą, V. Putinas kelis kartus užsiminė apie branduolinius ginklus, o Vakaruose tai suvokta kaip perspėjimas nesikišti.

Tuo metu gegužės mėnesį A. Lukašenka paskelbė, kad Baltarusija iš Rusijos įsigys „Iskander“ raketų sistemų, galinčių naudoti branduolinį ginklą, ir priešlėktuvinių raketų sistemų S-400.

Gairės: Rusija, Baltarusija, karas Ukrainoje, raketos, branduolinis ginklas
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS