Rusija patvirtino, kad pasibaigus pratyboms išves karius iš Baltarusijos | KaunoDiena.lt

RUSIJA PATVIRTINO, KAD PASIBAIGUS PRATYBOMS IŠVES KARIUS IŠ BALTARUSIJOS

Rusija patvirtino, kad pasibaigus kariniams manevrams iš kaimyninės Baltarusijos išves savo dalinius. „Pasibaigus pratyboms, Rusijos Federacijos formuotės ir kariniai daliniai, kaip visad, grįš į savo nuolatines bazes“, - ketvirtadienį Maskvoje sakė Gynybos ministerijos atstovas Igoris Konašenkovas, kurį cituoja agentūra „Interfax“. Pratybos Baltarusijos pietuose pasienyje su Ukraina turėtų baigtis sekmadienį (vasario 20 d.).

Baltarusijos diktatorius Aliaksandras Lukašenka prieš tai sukėlė sumaištį. Jis, turėdamas omenyje penktadienį Maskvoje planuojamą susitikimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, valstybinei agentūrai „Belta“ pareiškė:

„Tik mes spręsime, kada bus išvesti rusų daliniai – rytoj ar po mėnesio. Ginkluotosios pajėgos liks Baltarusijoje tiek, kiek mes manysim esant reikalinga“. Plataus masto pratybos prasidėjo prieš savaitę.

Vakaruose būgštaujama, kad Rusija per pratybas Baltarusijoje rengiasi invazijai į Ukrainą. Tačiau ir Baltarusijos, ir Rusijos karinės vadovybės pabrėžia, kad daliniai permesti tik dėl pratybų, jie niekam nekelia grėsmės ir kad tai neprieštarauja tarptautinei teisei.

Rusijos gynybos ministerija jau paskelbė apie dalinį karių atitraukimą pasibaigus kitiems manevrams ir paviešino atitinkamas nuotraukas ir vaizdo įrašus. Tačiau Vakarai abejoja šiais pranešimais.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Jes

Aišku kad išves,Uršulė fonder laenienė su Bilietytaite patikimai saugo spygliuotą EU sieną su Gudija,o Lukošius greitai bulvių pritrūks rusams šerti.

Dar

Atveš kelis tankusir prezidentą į penciją išleis... Gabris gerai dirba...

Jus abudu

Kvaišos
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS