Štabas: S. Tichanovskaja nedalyvaus protesto akcijose, kad būtų išvengta provokacijų | KaunoDiena.lt

ŠTABAS: S. TICHANOVSKAJA NEDALYVAUS PROTESTO AKCIJOSE, KAD BŪTŲ IŠVENGTA PROVOKACIJŲ

Kandidatės į Baltarusijos prezidentus Svetlanos Tichanovskajos štabas priėmė sprendimą, kad ji nedalyvaus protesto akcijose prieš rinkimų rezultatus. Tai pirmadienį žurnalistams pranešė kandidatės atstovė spaudai Ana Krasulina.

„Komanda nusprendė, jog jis neves žmonių į akciją, kad būtų išvengta valdžios provokacijų prieš taikaus protesto dalyvius“, - sakė atstovė.

Anot A. Krasulinos, „S. Tichanovskaja kaip komandos žmogus sutiko su mūsų sprendimu“. „Mes matome, kaip baltarusiai užmezga horizontalius ryšius, formuodami pilietinę visuomenę. Nereikia apsiriboti vienu lyderiu, dabar kiekvienas gali tapti tuo lyderiu“, - teigė štabo atstovė.

Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, Baltarusijos prezidento rinkimus laimėjo dabartinis valstybės vadovas Aliaksandras Lukašenka, surinkęs 80,08 proc. balsų, o opozicijos atstovė S. Tichanovskaja gavo 10,09 proc. balsų.

Paskelbus balsavusių rinkėjų apklausų rezultatus, sekmadienio vakarą Minske ir kituose Baltarusijos miestuose prasidėjo masinės protesto akcijos, kurios virto susirėmimais su teisėsaugos institucijų darbuotojais. VRM duomenimis, buvo sulaikyta apie 3 tūkst. žmonių, nukentėjo dešimtys milicijos pareigūnų ir demonstrantų.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

N

Net pavardė pasikeitė po rinkimų...

Vytautas

Riaušininkai turi sėdėti kalėjime.

Anonimas

Gal pasikorė iš sielvarto ? Kaip Judas kadaise...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS