Ukrainos kariuomenė pirks iš Turkijos atakos dronų | KaunoDiena.lt

UKRAINOS KARIUOMENĖ PIRKS IŠ TURKIJOS ATAKOS DRONŲ

  • 9

Kijevas pasirašė su Turkija sutartį dėl kovinių bepiločių lėktuvų „Bayraktar“ pirkimo Ukrainos kariuomenei, šeštadienį pranešė prezidentas Petro Porošenka.

„Kaip tarėmės su Turkijos prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu (Redžepu Tajipu Erdohanu), buvo pasirašyta sutartis dėl turkiškų bepiločių atakos lėktuvų „Bayraktar TB2“ pirkimo Ukrainos kariuomenei, – sakoma Ukrainos vadovo „Facebook“ žinutėje. – Tai naujausi operatyvinio taktinio lygio atakos dronai ne vien pasižymi aukštųjų technologijų ypatumais, bet ir gali būti apginkluoti šiuolaikinėmis ypač tiksliai nutaikomomis raketomis šarvuotajai technikai, inžineriniams įrenginiams ir įtvirtinimams, taip pat jūriniams taikiniams naikinti.“

P. Porošenko pridūrė, kad sandoris tarp valstybinės bendrovės „Ukrspeceksport“, priklausančios gynybos pramonės koncernui „Ukroboronprom“, ir turkų bendrovė „Baykar Makina“ yra dalis Ukrainos ir Turkijos bendradarbiavimo karybos srityje plėtros dalis ir „visiškai atitinka Ukrainos strateginį kursą“ – pastangas įstoti į NATO, pereiti prie Aljanso standartų ir atviros pasaulinės ginklų rinkos.

„Toliau ginkluosime Ukrainos kariuomenę šiuolaikine ginkluote, atitinkančią NATO standartus“, – pabrėžė prezidentas.

Praeitą mėnesį per vizitą Turkijoje P. Porošenka apsilankė „Baykar Makina“ gamykloje. Ši bendrovė yra viena iš sunkiųjų bepiločių orlaivių gamybos pasaulinių lyderių.

Rašyti komentarą
Komentarai (9)

...

O ką mes, ir toliau pirksim dar neišbandytas šarvuotas 'dėžutes' (BOX'erius) savo kareivių sudeginimui, GAL nuosavi tokie dronai GERIAU nei svetima kariuomenė?..

Porosionokas ,nuotraukoj tribuna

pasikabines ant kaklo ...rezia prakalba kaip smaugs rusus su turkiskais dronais...

Taigi

Tai ukrainiečiams primestas jankių karas prieš Rusiją, ar su dronais ar be jų taikos nebus, kaip Sirijoje, Afganistane, Irake...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS