Ukrainos ortodoksų sinodas įkūrė nuo Rusijos nepriklausomą Bažnyčią | KaunoDiena.lt

UKRAINOS ORTODOKSŲ SINODAS ĮKŪRĖ NUO RUSIJOS NEPRIKLAUSOMĄ BAŽNYČIĄ

  • 50

Kijeve susirinkęs ortodoksų dvasininkų sinodas šeštadienį įkūrė suvienytą Ukrainos Ortodoksų Bažnyčią, nebepavaldžią Rusijai, paskelbė šalies prezidentas Petro Porošenka.

„Tai įvyko!“ – skambant katedros varpams valstybės vadovas paskelbė miniai žmonių, laukusių šio sprendimo prie Šv. Sofijos katedros Kijevo centre.

Kijevo vyriausybė tikisi, kad šis žingsnis dar labiau sumažins Rusijos įtaką šalyje.

„Ši diena pateks į istoriją kaip šventa diena, kai buvo įkurta autokefalinė Ukrainos Ortodoksų Bažnyčia. Diena, kai pagaliau gavome nepriklausomybę nuo Rusijos“, – pridūrė P. Porošenka.

Naujosios Bažnyčios vadovu buvo išrinktas metropolitas Epifanijus.

Planuojama, kad per sausio 6-ąją Konstantinopolio ekumeninis patriarchas Baltramiejus I suteiks metropolitui Epifanijui tomosą (religinį dekretą) dėl Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios autokefalijos pripažinimo.

Iš Ukrainoje iki šiol veikusių trijų pagrindinių ortodoksų Bažnyčių didžiausia yra Maskvos patriarchato Ukrainos Ortodoksų Bažnyčia (MP+UOB), likusi pavaldi Maskvai po Sovietų Sąjungos subyrėjimo. Taip pat buvo stambios atsiskyrusios bendruomenės: Kijevo patriarchato Ukrainos Ortodoksų Bažnyčia (KP+UOB), vadovaujama patriarcho Filareto, ir Ukrainos Autokefalinė Ortodoksų Bažnyčia (UAOB), vadovaujama metropolito Makarijaus.

Ukrainos ir Rusijos ryšiai pašlijo po Kijeve 2014 metais įvykusios provakarietiškos Maidano revoliucijos, į kurią Rusija reagavo Krymo pusiasalio užėmimu ir aneksija, o Rytų Ukrainoje tai pačiais metais įsiplieskė konfliktas su Maskvos remiamais separatistais. Šiemet ši įtampa persikėlė ir į religijos erdvę.

Per ateinančiais metais vyksiančius rinkimus naują kadenciją siekiantis užsitikrinti P. Porošenka nepriklausomos Bažnyčios įkūrimą įtraukė į savo kampanijos uždavinius.

GALERIJA

  • Ukrainos ortodoksų sinodas įkūrė nuo Rusijos nepriklausomą Bažnyčią
  • Ukrainos ortodoksų sinodas įkūrė nuo Rusijos nepriklausomą Bažnyčią
  • Ukrainos ortodoksų sinodas įkūrė nuo Rusijos nepriklausomą Bažnyčią
  • Ukrainos ortodoksų sinodas įkūrė nuo Rusijos nepriklausomą Bažnyčią
Rašyti komentarą
Komentarai (50)

pritariu

Įsikūrė, tai įsikūrė, kokios problemos, tik išsilaikyti teks patiems, o ne iš Maskvos iždo- kiek beverčių grivnų suaukos pravosekai, tiek turės :)

ne ruropietis

Rusai kaip nacija pradede prarasti savo saknis. Juk viskas nuo Kievo Rusios prasidejo, ir ulrainieciu kalba yra tikru rusu, o ne maskoliu. . Taigi is kur atsirado rusai gaunasi kad is niekur. arba is azijieciu. Taigi rusas yra ne EUROPIETIS o AZIJIETIS, kas labai panasu ziurint i ju neprognozuojama azijietiska elgesi. .

zelemunčikas

Begooglinant kalsonuose Kęstą užpuolė greitukė.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS