V. Putinas: buvusios sovietinės respublikos apgailestauja dėl SSRS subyrėjimo | KaunoDiena.lt

V. PUTINAS: BUVUSIOS SOVIETINĖS RESPUBLIKOS APGAILESTAUJA DĖL SSRS SUBYRĖJIMO

  • 116

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, jog daugelio buvusių sovietinių respublikų piliečiai apgailestauja, kad subyrėjo SSRS, pavadinęs ją „didžia valstybe“.

Žmonės buvusiose sovietinėse respublikoje „interpretuoja tai savaip, tačiau vis tiek mano, kad gyvenimas Tarybų Sąjungoje buvo saugesnis, ramesnis, jie buvo labiau užtikrinti“, – sakė V. Putinas užsienio politikos forume Sočio kurorte prie Juodosios jūros.

„Buvo daugiau galimybių vienoje didžioje, vieningoje, galingoje valstybėje“, – kalbėjo jis. 

SSRS priklausiusi Gruzija 2008 metų rugpjūtį trumpai kariavo su Rusija dėl savo separatistinių regionų. Laimėjusi karą Rusija oficialiai nepriklausomomis valstybėmis pripažino Pietų Osetiją ir Abchaziją, užsitikrindama šių abiejų teritorijų, kuriose turi dvi karines bazes, kontrolę.

Konfliktas rytų Ukrainoje, pareikalavęs daugiau nei 10 tūkst. gyvybių, tęsiasi jau ketverius metus, Kijevui stengiantis ištrūkti iš Rusijos orbitos. 

Tuo tarpu Baltarusija, kaip ir Centrinės Azijos respublikos, palaiko glaudžius ryšius su Maskva. 

V. Putinas anksčiau nekart yra kalbėjęs, jog pats labai apgailestauja dėl Sovietų Sąjungos subyrėjimo, kurį yra pavadinęs „didžiausia geopolitine XX amžiaus katastrofa“.  

Rašyti komentarą
Komentarai (116)

Kai buvome SSSR

tikrai daug kas nepatiko:priverstinis varymas į demonstracijas, viršininkėlių despotizmas, vertimas stot į komjaunimą ar partiją, Lenino, komunistų partijos garbinimas ir t.t..Visi matė, kad partiniai meluoja kaip šunys.Lietuvos načialnikai nieko nebijojo, tik vieno - kad jų krečiamų šposų, sukto elgesio ar netinkamo gyvenimo būdo kas nors neapskūstų Maskvai (buvo lachudros, mergišiai, hroniai-pijokai, tik slėpėsi:D).Tai žmonės skundų paštu nesiūsdavo.Įduodavo traukinių, kurie tuomet kursavo į Maskvą, Kaliningradą, palydovėms.Tos nuvažiavę įmesdavo į pašto dėžutes..Nu tada cirkai parvažiuodavo - dulkindavo vagius ar žmonių skriaudikus net skedros lėkė.Ne vienas zelemuncikas buvo ištrydintas iš posto ir nuėjo ravėt šieno

sutinku

taigi, sąžiningi lietuviai , kaip jūs paaiškinsit, kad jūs pastoviai prašikat savo žemes savo draugeliams tai vokiečiams tai lenkams, o blogi rusai jums jas sugrąžina? Dar paaiškinkit savo durnumą, kodėl atsisakėt savo Karaliaučiaus, kai po karo Sovietai norėjo taip pat lietuviams atiduot? O dabar seilės varva, kai bandot kelt, atseit pasibaigė nuomos laikas, jei būtų jūsų Karaliaučius dabar tylėtumet apsišykę, kaip tylit dabar dėl Memel ir Wilno.

Anatolijus

Nekiek ne liudim o tik dziagames.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS