V. Putinas perspėjo Vakarus: sustokite | KaunoDiena.lt

V. PUTINAS PERSPĖJO VAKARUS: SUSTOKITE

  • 28

Maskva sako, kad Rusijos ir Jungtinių Valstijų diplomatai kitą mėnesį sės prie bendro stalo ir kalbėsis dėl saugumo situacijos Ukrainos pasienyje, kur Kremlius nepatraukia šimtatūkstantinės armijos. Maskva nori garantijų, kad NATO nepriims į aljansą rytinių Europos valstybių bei ten nedislokuos ginkluotės. Esą NATO plėtra į Ukrainą arba kitas buvusias Sovietų Sąjungos respublikas Rusijai yra „gyvybės ar mirties klausimas“. Rusijos valstybinė žiniasklaida paklausė Vladimiro Putino, kokia bus Maskvos reakcija, jei Vakarai neišpildys šio į ultimatumą panašaus reikalavimo, skelbia LNK.

„Reakcija galėtų būti labai įvairi. Tai priklausys, kokių pasiūlymų man pateiks mūsų kariniai ekspertai“, – sakė V. Putinas.

Rusijos ir Amerikos derybos kitą mėnesį vyks Ženevoje.

Tuo pačiu metu planuojamos Rusijos ir NATO derybos bei platesnės diskusijos Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos pagrindu. 

Tačiau Rusija kariuomenės nuo Ukrainos sienų neatitraukia. O praėjusią savaitę Kremlius atliko hipergarsinių raketų bandomuosius paleidimus. Šios raketos gali skristi devynis kartus greičiau už garsą ir pasiekti taikinius, esančius toliau nei už 1000 kilometrų.

 

 

Kremlius tikina, kad tokia karinė eskalacija turėtų padėti Rusijai užsitikrinti vadinamąsias saugumo garantijas. 

„Mums nebėra, kur trauktis. NATO galėtų Ukrainoje dislokuoti raketų, kurios būtų pajėgios nuskrieti iki Maskvos vos per keturias–penkias minutes. Na, ir kur mums dabar trauktis? Paprasčiausiai įstūmė mus į tokią padėtį, kai privalome jiems pasakyti – sustokite. Štai kur visa esmė“, – teigė V. Putinas.

Rašyti komentarą
Komentarai (28)

Kauniečiui

Ukrainiečiams linkiu vakarų lygio gerovės -t.y.gyventi supelijusiuose daugiabučiuose, drebėti dėl darbo vietos, mokėti didžiulius mokesčius, esant silpnesnės sveikatos nebeturėti galimybės susirasti geriau apmokamą darbą ir t.t.Na, nebent gimtum multimilionierių šeimoje, kuri suteiktų visas galimybes išlikti, ,aukštuomenės "sluoksniuose (kas be ko ir gauti patį geriausią išsilavinimą )!

Tam deja, tikrai

Durneli, rusai nepavydi kiniečiams to Sibiro. Ir gražiausiai sutaria. Jei ne ta Amerika, Europoj jokių konfliktų nebūtų.

Tam kas nori karo

Tai kad Nato jau išsiplėtė į rytus ir dar plėsis (juk nauda turtingiausiems ),tik va tie užsispyrę rusai trukdo. ....
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS