WEF: didžiausios trumpalaikės grėsmės pasauliui – pandemija ir jos padariniai ekonomikai | KaunoDiena.lt

WEF: DIDŽIAUSIOS TRUMPALAIKĖS GRĖSMĖS PASAULIUI – PANDEMIJA IR JOS PADARINIAI EKONOMIKAI

Verslai ir vyriausybių lyderiai didžiausiomis trumpalaikėmis grėsmėmis pasauliui laiko pandemiją ir su ja susijusius padarinius ekonomikai, antradienį sakė Pasaulio ekonomikos forumas (WEF).

Grupė, organizuojanti kasmetinį pramonės ir politikos atstovų susitikimą Šveicarijos kurorte Davose, prieš renginį atlieka savo narių apklausą, siekiant nustatyti, ką jie laiko didžiausiomis grėsmėmis pasauliui.

Nenuostabu, kad šiais metais trumpalaikių grėsmių sąrašo viršuje yra COVID-19 pandemija, tačiau viena svarbiausių ilgalaikių grėsmių tebėra laikoma klimato kaita.

„Tiesioginė COVID-19 kaina žmonijai ir ekonomikai yra milžiniška, – sakoma 2021 metų WEF Pasaulinių rizikų ataskaitoje (GRPS). – Ji grasina panaikinti per daugelį metų pasiektą pažangą mažinant skurdą ir nelygybę bei susilpninti socialinę sanglaudą ir pasaulinį bendradarbiavimą.“

Daugelis respondentų GRPS apklausoje didžiausiomis trumpalaikėmis grėsmėmis pasauliui įvardijo „infekcines ligas“ ir „pragyvenimo krizes“.

Kitomis svarbiomis trumpalaikėmis grėsmėmis buvo įvardyta pandemijos keliama „socialinės sanglaudos erozijos“ rizika ir nedarbas.

Ataskaitoje pažymima, kad jauni suaugę žmonės išgyvena jau antrą didelio masto pasaulinę krizę, kadangi jiems teko patirti finansų krizę ir jos sukeltą ekonominę nelygybę.

„Ši karta susiduria su rimtais iššūkiais išsilavinimui, ekonominėms perspektyvoms ir psichinei sveikatai“, – sakoma ataskaitoje ir perspėjama dėl „prarastų galimybių amžiaus“ bei socialinių neramumų ir politinės fragmentacijos.

WEF taip pat pažymėjo, kad organizacijos rengiamoje Pasaulinių rizikų ataskaitoje apie galimą pandemijos grėsmę įspėjama dar nuo 2006 metų. WEF teigimu, ataskaita išskiria poreikį rasti efektyvesnių būdų atpažinti ir pranešti apie kylančią riziką sprendimus priimantiems žmonėms.

COVID-19 pandemija taip pat sutrikdė ir paties Davoso ekonomikos forumo planus – sausį įprastai rengiamą viršūnių susitikimą teko perkelti į gegužę Singapūre.

Nepaisant to, kitą savaitę WEF surengs ir virtualų Davosą – savaitę renginių, skirtų padėti lyderiams pasirinkti naujoviškų ir drąsių pandemijos sprendimo būdų ir paskatinti ekonomikų atsigavimą kitais metais.

Ataskaita paremta rugsėjo ir spalio mėnesiais surengta apklausa, kurioje dalyvavo 841 žmogus, priklausantis WEF suinteresuotųjų šalių bendruomenėms, įskaitant verslą, akademinės bendruomenės atstovus, vyriausybes ir nevyriausybines organizacijas.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS