Žiniasklaida: JAV kai kuriems paskiepytiems žmonėms vėl reikės dėvėti kaukes | KaunoDiena.lt

ŽINIASKLAIDA: JAV KAI KURIEMS PASKIEPYTIEMS ŽMONĖMS VĖL REIKĖS DĖVĖTI KAUKES

JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC) antradienį, pasak žiniasklaidos, turėtų paskelbti naujas taisykles, pagal kurias nuo COVID-19 paskiepytiems žmonėms tam tikromis aplinkybėmis vėl reikės dėvėti kaukes.

Apie taisyklių pokyčius skelbiama, kai delta atmaina į viršų kelia sergamumo kreivę ir kyla viruso protrūkių mažiau žmonių paskiepijusiose šalies teritorijose.

Aukšti sveikatos pareigūnai sekmadienio vakarą susitiko aptarti šio klausimo, skelbė televizijos stotis CNN. Anot jos, apie taisyklių pakeitimus CDC vadovė Rochelle Walensky turėtų paskelbti antradienį, 19 val. Grinvičo (22 val. Lietuvos) laiku. Apie tai pranešė ir laikraštis „The Washington Post“.

Nepaisant to, dar praėjusią savaitę CDC gynė savo gegužę priimtą sprendimą atšaukti kaukių dėvėjimo prievolę paskiepytiems asmenims, išimtis taikant tik viešajame transporte ir ligoninėse. Tačiau sprendimus pakeisti privertė delta atmaina, kuri JAV dabar sudaro apie 90 proc. naujų infekcijų.

Remiantis neseniai moksliniame žurnale „Virological“ paskelbtu straipsniu, pirmuosiuose delta pacientams atliktuose testuose virusinė apkrova buvo 1 000 kartų didesnė nei testuose, atliktuose per pirmąją pandemijos bangą 2020 metais.

Delta ne tik sparčiau dauginasi žmogaus organizme, tačiau užkrėsti žmonės į orą išmeta daugiau viruso dalelių. Tai reiškia, kad gerokai padidėja infekcijos perdavimo tikimybė.

Praėjusį mėnesį Izraelis dėl delta atmainos beveik iš karto po atšaukimo sugrąžino kaukių dėvėjimo prievolę. Kai kurios atskiros JAV jurisdikcijos, kaip Los Andželo apygarda, ėmėsi panašių žingsnių.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Prof.

Užsidėk tu tą kaukę ir kvarksėk.Sveikam žmogui nuo kaukių dėvejimo trūksta kraujuje deguonies.Konsultuokites su medikais,jie jum atvers akis .Žmonės mirs nuo kitokių lygų.Per mažai dar išmirė ,taip atrodo.Sugalvojo kitą marinimo metodą .

Kur blogis ten

Vatos darbas

Kiek suprantu paleistas iš labaratorijos dar pavojingesnis v

Kam naudinga paleisti? Kas pasidaro pinigu ant skiepu? Kol mokės valstybės jiens tiek leis vis nauju

SUSIJUSIOS NAUJIENOS