Sovetske nuimta lietuvių filosofui Vydūnui skirta memorialinė lenta | KaunoDiena.lt

SOVETSKE NUIMTA LIETUVIŲ FILOSOFUI VYDŪNUI SKIRTA MEMORIALINĖ LENTA

  • 11

Sovetske, Rusijos Kaliningrado srityje, nukelta atminimo lenta čia gyvenusiam ir kūrusiam lietuvių rašytojui, filosofui Vilhelmui Storostai-Vydūnui, antradienį pranešė LRT.

„Draugai vietoj Vydūno paprašė lentos Denisui Davydovui“, – socialinio tinklo „VKontakte“ paskyroje paskelbė Sovetsko miesto apygardos administracijos vadovas Jevgenijus Makarovas, pasidalinęs proceso įrašu.

Jis pateikė nuorodą į „Vikipedijos“ straipsnį apie D. Davydovą – partizaninio pasipriešinimo Napoleonui 1812 metais vadą ir „husarų poezijos“ atstovą.

Vienas iš Lietuvos tautinio atgimimo dalyvių Vilhelmas Storosta-Vydūnas 1868 metais gimė Šilutės rajone. Gyvendamas tuomet Vokietijai priklausiusios Rytų Prūsijos lietuviškojoje dalyje, jis parašė daugiau nei 30 dramos kūrinių, skaitė paskaitas tautiškumo tema visoje Lietuvoje.

 

Gairės: Vydūnas, nuimta lenta, Kaliningrado sritis, karas Ukrainoje
Rašyti komentarą
Komentarai (11)

taigi

Kaip šauksi, taip atsilieps. Lietuvių barbarai išniekino karių žuvusių kovoje prieš nacizmą kapus, taip kad kažkokios lentos nukabinimas tik simboliškas rusų atsakas laukiniams. Tikisi ,gal susivoks ką daro.....gal.

pasėsi vėją

--pjausi audrą

Vatnykas

Sakė pakabins atminimo lentą vienam 75 metams užslaptintam profesoriui- muzikologui. O gatvę pervadins Antano Sniečkaus vardu. Tarp kitko, JAV ambasados adresas Maskvoje irgi pasikeitė. Dabar ji yra jau Donecko Didvyrių gatvėje , Nr ....
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS