Įstatymo projekte nustatytos keturios apsaugos kategorijos: pabėgėlio statusas ir laikinasis prieglobstis – abu šie statusai jau suteikiami pagal galiojančius teisės aktus, – politinis prieglobstis ir naujai siūlomas statusas, vadinamas laikinąja apsauga.
Pabėgėlio statuso suteikimo kriterijai išlieka tie patys – reikalaujama įrodyti, kad asmuo bus persekiojamas savo šalyje dėl „rasės, religijos, tautybės, priklausymo tam tikrai socialinei grupei ar politinių pažiūrų“.
Pagal galiojančius įstatymus laikinas prieglobstis gali būti suteiktas asmenims, kurie atitinka pabėgėlio statuso kriterijus, arba dėl humanitarinių priežasčių asmenims, kurie negali būti deportuoti iš Rusijos.
Naujajame įstatymo projekte siūloma išplėsti šiuos pagrindus, įtraukiant šalies nesugebėjimą laikytis „tradicinių šeimos vertybių ir prioriteto auginti vaikus šeimoje“, kaip tai apibrėžia Rusija, taip pat susirūpinimą dėl rusofobijos.
2022-aisiais pradėjusi karą Ukrainoje, Maskva ėmėsi precedento neturinčių represijų prieš kitaminčius. Susidorojimo priemones teisių gynimo grupės prilygina sovietinių laikų masinėms represijoms.
Be to, Maskva dažnai vartoja terminą „rusofobija“, kad kritiką Kremliui pavaizduotų kaip nepagrįstą neapykantą rusų tautai.
Naujausi komentarai