Japonijos priekrantėje įvyko 7,3 balo žemės drebėjimas, užfiksuotas nedidelis cunamis Pereiti į pagrindinį turinį

Japonijos priekrantėje įvyko 7,3 balo žemės drebėjimas, užfiksuotas nedidelis cunamis

2013-10-25 20:12
BNS inf.
Japonijos priekrantėje įvyko 7,3 balo žemės drebėjimas, užfiksuotas nedidelis cunamis
Japonijos priekrantėje įvyko 7,3 balo žemės drebėjimas, užfiksuotas nedidelis cunamis / Reuters nuotr.

Stiprus 7,3 balo žemės drebėjimas šeštadienį įvyko prie Japonijos rytinių krantų, kuriuos vėliau pasiekė nedidelis cunamis, pranešė žiniasklaida.

Požeminių smūgių, kurie įvyko 3 val. 10 min. vietos (penktadienį 20 val. 10 min. Lietuvos) laiku židinys buvo 10 kilometrų gylyje, už 320 kilometrų į pietryčius nuo Išinomakio miesto Mijagio prefektūroje, nurodė JAV Geologijos tarnyba (USGS).

Iš pradžių USGS savo tinklalapyje pranešė, kad požeminių smūgių stiprumas siekė 7,5 balo, ir paskelbė „žaliąjį“ pavojų, kuris rodo, jog žmonių žūtis arba ekonominė žala mažai tikėtina.

Japonijos nacionalinis transliuotojas NHK paskelbė, kad šalies pakrantes pasiekė iki 30 centimetrų aukščio cunamis, tačiau kol kas nebuvo jokių ženklų, jog ta banga būtų sukėlusi didelių sugriovimų arba kad būtų nukentėję žmonės.

Po dviejų valandų nuo pirmosios bangos cunamių pavojus buvo atšauktas, o vienas Japonijos meteorologijos agentūros atstovas skubiai surengtoje spaudos konferencijoje sakė, kad naujų bangų nesitikima sulaukti. Jis pridūrė, kad aukščiausios krantus pasiekusios cunamio bangos buvo apie 55 centimetrų aukščio.

Avarijos ištiktos Fukušimos atominės jėgainės darbuotojams buvo „įsakyta evakuotis iš krantinės“, pranešė naujienų agentūra „Kyodo“, taip pat citavusi tą elektrinę valdančios bendrovės „Tokyo Electric Power Co.“ (TEPCO) atstovą, kuris sakė, jog tame komplekse jokių naujų pažeidimų nerasta, o spinduliuotės matavimai nerodė jokių pokyčių.

Tačiau 2011 metų kovą jūros dugne netoli šio regiono įvykęs 9 balų žemės drebėjimas sukėlė katastrofinį cunamį, smogusį Japonijos šiaurės regiono pakrantei ir pareikalavusį daugiau nei 18 tūkst. žmonių gyvybių.

Per tą stichinę katastrofą, kuri buvo didžiausia šalyje po Antrojo pasaulinio karo, buvo sugadintos Fukušimos 1-osios atominės jėgainės aušinimo sistemos, todėl išsilydė reaktorių šerdys. Dėl pasklidusių radioaktyvių teršalų teko evakuoti dešimtis tūkstančių žmonių.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra