„The Beatles“ lyderio žudikas lieka už grotų | KaunoDiena.lt

„THE BEATLES“ LYDERIO ŽUDIKAS LIEKA UŽ GROTŲ

  • 0

Už „bitlų“ lyderio Johno Lennono (Džono Lenono) nužudymą nuteistas ir devintą kartą prašymą dėl lygtinio paleidimo pateikęs Markas Davidas Chapmanas (Markas Deividas Čapmanas) lieka už grotų, praneša „New York Daily News“.

Praėjusią savaitę M.D. Chapmanas buvo susitikęs su jo prašymą nagrinėjusia trijų ekspertų komisija ir vėliau buvo informuotas, kad kalėjime jam teks praleisti dar mažiausiai dvejus metus, po kurių jis galės teikti naują prašymą.

Priežastys, dėl kurių buvo atmestas nuteistojo prašymas, nenurodomos.

Tačiau ankstesnius šio kalinio lygtinio paleidimo prašymus svarsčiusi komisija, net ir atsižvelgusi į tai, kad nuo 1994 metų nuteistasis neturėjo nuobaudų už netinkamą elgesį, nurodydavo, kad M.D. Chapmano paleidimas „pakenktų pagarbos įstatymams“ principui.

61 metų M.D. Chapmanas 1981-aisiais buvo nuteistas kalėti nuo 20 metų iki gyvos galvos su teise būti paleistam anksčiau laiko.

J. Lennoną jis nužudė 1980 metų gruodžio 8-osios vėlų vakarą, kai legendinis muzikantas su žmona Yoko Ono (Joko Ono) ėjo į savo namus šalia Niujorko Centrinio parko.

M.D. Chapmanas, kurio psichika tuo metu buvo nestabili ir kuriam tada buvo vos 25-eri, slapta stebėjo J. Lennono namus. 

Šiuo metu jis atlieka bausmę Niujorko valstijos šiaurinėje dalyje esančioje griežto saugumo pataisos kolonijoje.

Neseniai „New York Daily News“ pranešė, kad po paskutinio M.D. Chapmano malonės prašymo nagrinėjimo 2014 metais Lygtinio paleidimo komisija gavo penkis laiškus, kurių autoriai prašė paleisti nuteistąjį lygtinai. Taip pat gauti du laiškai prieš tokį paleidimą.

Vieną iš pastarųjų parašė Y. Ono, patvirtino jos advokatas Jonas Herbsmanas (Džonas Herbsmanas).

Pasak J. Herbsmano, laiške pakartoti būgštavimai, kuriuos anksčiau yra paviešinusi komisija, – kad M.D. Chapmano paleidimas keltų grėsmę jos ir dviejų J. Lennono sūnų – Seano (Šono) ir Juliano (Džulijano) – saugumui.

Ankstesniuose savo laiškuose J. Lennono našlė rašė, kad M.D. Chapmanui taip pat gali grėsti nužudyto muzikanto gerbėjų kerštas.

M.D. Chapmanas anksčiau jo malonės prašymą nagrinėjusiai komisijai yra sakęs, jog yra pasirengęs atlikti bausmę „tiek, kiek reikės, amžinai“.

Kartą jis yra supykdęs Y. Ono savo pareiškimu, kad, jo manymu, J. Lennonas būtų jam atleidęs.

Jis taip pat prisipažino, kad prieš įvykdydamas šią žmogžudystę buvo nusižiūrėjęs ir daugiau potencialių aukų, tarp jų televizijos laidų vedėją Johnny Carsoną (Džoną Karsoną) ir aktorę Elizabeth Taylor (Elizabet Teilor), kuriuos būtų mėginęs nužudyti, jeigu jam nebūtų pavykę prisibrauti iki J. Lennono.

GALERIJA

  • „The Beatles“ lyderio žudikas lieka už grotų
Scanpix nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS