Palaidota viena nudizmo pradininkių Ch. Lecocq | KaunoDiena.lt

PALAIDOTA VIENA NUDIZMO PRADININKIŲ CH. LECOCQ

  • 0

Prancūzijoje penktadienį palaidota nudizmo šalininkė Christiane Lecocq (Kristian Lekok), įsteigusi vieną pirmųjų natūristų, arba nudistų, klubų Europoje, propagavusi nuogo kūno kultūrą.

Ch. Lecocq natūrizmu susidomėjo 1933 metais, ir kartu su savo vyru Albert'as (Alberas) po karo, 1950 metais, įsteigė Prancūzijos natūristų federaciją (FFN), kuri 1953-aisais tapo tarptautine; dabar ši federacija atstovauja 38 šalims ir vienija 16 milijonų žmonių, Europoje nudistų esama apie 5 milijonai.

Ji įsteigė pirmąjį pasaulyje nudistinio poilsio centrą Prancūzijos pietvakariuose ir išleido pirmąjį žurnalą nudistams „La Vie au Soleil“ („Gyvenimas saulėje“).

„Nuo šeštojo dešimtmečio Lecocqai iškėlė socialinį ir šeiminį natūrizmo pobūdį į viešumą, parodė, kad tai gali tapti turizmo atrakcija, kaip ir bet kuri kita“, – sakė FFN viceprezidentas Yves Leclercas (Ivas Leklerkas).

Jis pridūrė, kad Lecocqų įsteigtoji nudistų kolonija Montalivė municipalitete Prancūzijos pietvakariuose tapo „svarbiausia Europoje“.

„Jeigu Prancūzijoje dabar yra vedančioji pasaulyje natūristų vietovė, kurią aplanko pusketvirto milijono žmonių, iš kurių vien prancūzų yra pusantro milijono, neabejotinai tai jos nuopelnas“, – parašė savo tinklalapyje Armand Jamier (Armanas Žamjė), dabartinis FFN prezidentas.

Ch.Lecocq mirė trečiadienį, gruodžio 24 dieną, būdama 103 metų amžiaus, Šatu senolių namuose Ivlino departamente netoli Paryžiaus. Ją ketinta laidoti vietinėse Karjer prie Senos miestelio kapinėse, kur palaidotas jos vyras.

Anksčiau BBC tinklalapyje skelbta, kad Ch.Lecocq laidotuvės buvo surengtos penktadienį Paryžiuje.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS