D. Britanijos prestižinio universiteto alumnas kalės tris dešimtmečius | KaunoDiena.lt

D. BRITANIJOS PRESTIŽINIO UNIVERSITETO ALUMNAS KALĖS TRIS DEŠIMTMEČIUS

  • 2

Didžiosios Britanijos Kembridžo universiteto alumnui Matthew Falderiui (Metjui Folderiui), kuris pripažino savo kaltę dėl 137 nusikaltimų, tarp kurių yra išnaudojimas internetu ir keturmečio berniuko išprievartavimo kurstymas, pirmadienį buvo skirta 32 metų laisvės atėmimo bausmė.

M. Falderis, internete pasirašinėjęs slapyvardžiais „666devil“ ir „evilmind“, šantažavo 45 aukas, priversdamas jam siųsti jų „sunkaus išnaudojimo“ nuotraukas, skelbia Didžiosios Britanijos Nacionalinė kovos su nusikalstamumu agentūra (NCA).

Aukų atsiųstus paveikslėlius prokurorai apibūdino kaip itin skaudinančius.

Pasak NCA tyrėjo Matthew Longo (Metju Longo), tokių „hurtcore“ nusikaltimų „tikslas yra įskaudinti asmenį iki pačių gelmių“.

M. Falderis, kurio aukų amžius svyruoja nuo mažų vaikų iki ketvirtą dešimtį pradėjusių suaugusiųjų, apsimesdavo moterimi ir prikalbindavo juos, kad siųstų jam savo įrašų, nuotraukų, kuriose jie būtų apsinuoginę. Po to manipuliuodamas savo aukomis vyras priversdavo jas daryti vis nešvankesnes nuotraukas ir dalintis su juo.

Teisėjas Philipas Parkeris (Filipas Parkeris) sakė, kad 29 metų teisiamasis buvo „interneto pakelės plėšikas“, kuris nenumaldomai troško kontroliuoti ir kankinti savo aukas.

„Tai yra nuolat didėjančio ištvirkavimo istorija“, – sakė jis.

„Jos poveikis mergaitėms, moterims ir vyrams buvo sukrečiantis. Šie asmenys iki šiol jaučia patirtą žalą. Tai niekada nesibaigs“, – kalbėjo teisėjas.

M. Falderis, geofizikas, po doktorantūros studijų stažavęsis Birmingamo universitete, spalio mėnesį teisme pripažino jam pareikštus kaltinimus. Pagal nukentėjusių žmonių skaičių jis yra vienas pirmaujančių lytinių nusikaltėlių.

„Per daugiau nei 30 metų darbo teisėsaugoje aš dar nebuvau sutikęs tokio nusikaltėlio, kurio vienintelis motyvas būtų buvęs sukelti tokias dideles kančias ir skausmą“, – sakė NCA vyresnysis tyrėjas Mattas Suttonas (Metas Satonas).

„Aš taip pat niekada niekada nebuvau susidūręs su tokiu sudėtingu tyrimu, susijusiu su techniškai taip gerai išprususiu nusikaltėliu, galinčiu pasislėpti tamsiausiose tamsaus interneto kertelėse“, – pridūrė turėjas.

M. Falderio paieškai NCA sudarytoje darbo grupėje kurioje dirbo Australijos, JAV ir Europolo tyrėjai, buvo bendradarbiaujama su britų internetinio šnipinėjimo agentūra GCHQ.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

na lietuviskas teismas butu

uzdraudes artintis prie kompo 2 savaites ir gert ne stipresny kaip 4% alu viena menesy.....

saunuoliai Britai

tai ne lietuvisku teisesmaukiniu farsas...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS