Etiopijos premjeras paskelbė ultimatumą maištingo regiono lyderiams | KaunoDiena.lt

ETIOPIJOS PREMJERAS PASKELBĖ ULTIMATUMĄ MAIŠTINGO REGIONO LYDERIAMS

Etiopijos premjeras Abiy Ahmedas sekmadienį suteikė maištingo šiaurinio regiono lyderiams tris paras pasiduoti ir pagrasino, kad priešingu atveju bus pradėtas didelio masto karinis puolimas prieš Tigrėjaus regiono sostinę Mekelę.

Abiy Ahmedas, praeitų metų Nobelio taikos premijos laureatas, lapkričio 4-ąją pradėjo karinę kampaniją prieš Tigrėjaus liaudies išvadavimo frontą (TPLF), apkaltinęs šį judėjimą išpuoliais prieš dvi federalinių pajėgų stovyklas tame regione. Premjeras taip pat kaltino TPLF ignoravus centrinę vyriausybę ir siekus ją destabilizuoti.

Kadangi regione blokuojami ryšiai, abiejų stovyklų pareiškimus patikrinti buvo sunku, bet pranešama, kad per kovos veiksmus šimtai žmonių žuvo, o dar dešimtys tūkstančių pabėgo į kaimyninį Sudaną.

„Jūsų griovimo kelias jau baigiasi. Raginame jus taikiai pasiduoti per ateinančias 72 valandas, pripažįstant, kad neturite kelio atgal“, – sakoma Abiy Ahmedo kreipimesi į TPLF lyderius.

„Pasinaudokite šia paskutine galimybe“, – pridūrė jis.

Premjeras taip pat ragino TPLF pajėgas „taikiai pasiduoti“ ir kvietė Mekelės gyventojus palaikyti federalinę kariuomenę, „kad ši išdavikiška grupuotė būtų patraukta atsakomybėn“.

„Gelbėkitės“

Anksčiau sekmadienį Etiopijos kariuomenė grasino blokuoti pusę milijono gyventojų turintį miestą ir perspėjo civilius pasitraukti, kol tai dar įmanoma.

„Per kitą lemiamą mūšį Mekelė bus apsupta tankais“, – valstybiniams transliuotojams sakė kariuomenės atstovas Dejene Tsegaye.

Kreipdamasis į Mekelės gyventojus jis pridūrė: „Gelbėkitės. Jums buvo perduotas nurodymas atsiriboti nuo šios chuntos – vėliau nebus jokio pasigailėjimo.“

Abiy Ahmedo vyriausybė skelbė pastarosiomis dienomis užėmusi keletą miestų, įskaitant istorinį Aksumo miestą ir Idaga Hamuso miestelį, esantį už 100 km į šiaurę nuo Mekelės.

„Gynybos pajėgos perėmė kontrolę Idaga Hamuse, esančiame prie kelio iš Adigrato į Mekelę“, – sekmadienį pranešė Etiopijos nepaprastosios padėties faktų tikrinimo agentūra.

„Gynybos pajėgos šiuo metu žygiuoja į kampanijos galutinį tikslą – Mekelės miestą“, – sakoma pranešime.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Anonimas

Nobelis vartosi grabe, matydamas kaip jo vardo premija dalijama žudikams.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS