Europos miestuose vyko palestiniečius remiančios demonstracijos | KaunoDiena.lt

EUROPOS MIESTUOSE VYKO PALESTINIEČIUS REMIANČIOS DEMONSTRACIJOS

  • 4

Virtinėje Europos miestų šeštadienį tūkstančiai žmonių, solidarizuodamiesi su palestiniečiais konflikte su Izraeliu, išėjo į gatves. Berlyne kilo riaušės. Londone demonstrantai ragino britų vyriausybę siekti, kad Izraelis nutrauktų oro antskrydžius Gazos Ruože. Madride į protestą, policijos duomenimis, susirinko 2 500 žmonių. Jie ragino europiečius daugiau nebendradarbiauti su Izraeliu.

Paryžiuje propalestinietiškos demonstracijos vyko nepaisant draudimo. Policija ragino verslininkus uždaryti savo parduotuves palei numatytą maršrutą. Teritorijoje, kurioje susirinko jauni žmonės, buvo sutelkta 4 200 policijos pareigūnų. Policija per garsiakalbius ragino žmones skirstytis, buvo panaudota ir vandens patranka bei ašarinės dujos. Demonstracijų Paryžiuje draudimas argumentuotas įvykiais 2014 metais, kai tada per protestus prieš tuometę Izraelio karinę operaciją Gazos Ruože buvo smarkiai trikdoma viešoji tvarka.

Kituose Prancūzijos miestuose, įskaitant Tulūzą ir Monpeljė, leista rengti demonstracijas. Čia šimtai išėjo į gatves. Protestai vyko ir Lione, Bordo, Marselyje, Nante, Strasbūre ir Lilyje.

Solidarizuodamiesi su palestiniečiais, žmonės į mitingus rinkosi ir keliuose Vokietijos miestuose. Policija Berlyne išsklaidė demonstraciją, nes čia nebuvo laikomai apsaugos nuo koronaviruso reikalavimų. Be to, čia į pareigūnus buvo svaidomi akmenys ir buteliai. Demonstrantų buvo apie 3 500.

Londone demonstrantai traukė Izraelio ambasados link. Jie mojo palestiniečių vėliavoms ir laikė rankose plakatus, kuriuose buvo reikalaujama „išlaisvinti“ palestiniečių žemes iš Izraelio okupacijos.

Madride, kur susirinko apie 2 500 žmonių, demonstrantai skandavo „Tai ne karas, tai genocidas!“ „Jeruzalė, amžina palestiniečių sostinė“ – skelbė vienas plakatas. Daug jaunų žmonių buvo susisupę į Palestinos vėliavas.

GALERIJA

  • Europos miestuose vyko palestiniečius remiančios demonstracijos
  • Europos miestuose vyko palestiniečius remiančios demonstracijos
EPA-ELTOS nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Arijas

Jau tu teroristu pilna Europa. Vietiniams baltiesiems jau darosi pavojinga iseiti i gatve. Aplink narkodileriai ir banditizmas. Prancuzijoje jau greit kils pilietinis karas, policija nebesusitvarko. Aciu arabams ir Frau Frankenstein.

o

kas tuos kauketus musliukus suleido jei ne tie patys zydai kaip macronas su merkel taip nuo saves atstumdami ta politbruda ir tuo paciu okupuodami svetymas zemes tai yra mosad zydu ir ju nitanjahu nusikaltymai netik palestynai bet visiem zmonem nes daug kas kvailai uzslaptinta ir lenda i pavirsiu ir pa slept nepavyks ir ne musulmonai bet patys zydai ir kursto sia neapykanta tarp europos saliu pa tys pasilikdami neprieko tai jau mato visi?...

antanas

Kokia nesamone rasote.Londone buvo eitynes pries skiepus ir pries vakcinos pasus.Pats ten dalyvavau.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS