Graikijoje priešgaisriniai orlaiviai toliau gesina liepsnojančius miškus | KaunoDiena.lt

GRAIKIJOJE PRIEŠGAISRINIAI ORLAIVIAI TOLIAU GESINA LIEPSNOJANČIUS MIŠKUS

Graikijoje priešgaisriniai lėktuvai ir sraigtasparniai trečiadienį paryčiais atnaujino skrydžius, gesindami didelį miškų gaisrą, liepsnojantį saugomoje gamtinėje teritorijoje Eubojos saloje, kur iš keturių kaimų ir vienuolyno buvo evakuota šimtai žmonių.

Gesinimo iš oro pastangos trečiadienį buvo sutelktos teritorijose, apaugusiuose tankiais pušynais, kuriuos sunku pasiekti antžeminio transporto priemonėmis. Su liepsnomis, įsiplieskusiomis antradienį apie 3 val. vietos (ir Lietuvos) laiku kovoja daugiau kaip 200 ugniagesių.

Dėl smarkaus vėjo ugnis sparčiai išplito, todėl gaisrą tapo sunku suvaldyti.

Dūmai buvo nešami iki pat Atėnų, kur iki vėlaus antradienio vakaro jautėsi stiprus degėsių kvapas.

Prognozuojama, kad trečiadienį vėjas bus silpnesnis, o priešgaisrinis departamentas nurodė, kad, palyginus su ankstesne diena, padėtis atrodo daug geriau.

Scanpix nuotr.

Atėnų naujienų agentūra (ANA) nurodė, kad Eubojos pušynai yra saugoma teritorija, įtraukta į Europos Sąjungos rūšių ir gamtinių buveinių apsaugos tinklą „Natura 2000“.

Graikijoje nuo praeito savaitgalio kilo virtinė didelių gamtinių gaisrų, pučiant smarkiems vėjams ir laikantis apie 40 laipsnių kaitrai.

Pirmadienį didelis miško gaisras sukėlė pavojų namams Atėnų rytiniame priemiestyje Peanijoje, bet jis vėliau buvo suvaldytas. Supleškėjo mažiausiai du namai, bet apie sužeistus žmones pranešimų nebuvo.

Sekmadienį Elafoniso salelėje Peloponeso regione siautęs gaisras buvo suvaldytas po dvi dienas trukusių intensyvių pastangų.

Dar du gaisrai šeštadienį buvo užgesinti Maratono vietovėje netoli pajūrio kurorto Mačio, kur pernai per didžiausią visų laikų su gaisrais susijusią tragediją Graikijoje žuvo 102 žmonės.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Anonimas

Tegul važiuoja į Sibirą pasimokyti, kaip miškų gaisrus gesinti. Su savim dar pasiima kokį šimtą aršiausių tvartelinių rėksnių iš Lietuvos ir pirmyn link 3 000 000 ha degančios taigos...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS