Irako policija paleido ugnį į protestuotojus Bagdado centre, yra aukų | KaunoDiena.lt

IRAKO POLICIJA PALEIDO UGNĮ Į PROTESTUOTOJUS BAGDADO CENTRE, YRA AUKŲ

Pirmadienį policija paleido ugnį į protesto akcijos Irako sostinėje dalyvius. Kaip pranešė televizijos kanalas „Sky News – Arabia“, yra aukų.

Gautomis žiniomis, saugumo pajėgos panaudojo šaunamuosius ginklus prieš manifestantus Al Rašido gatvėje centrinėje Bagdado dalyje. Žuvo mažiausiai penki žmonės.

Šiuo metu minia mėgina prasiveržti į Tahriro aikštę, kur pastarosiomis dienomis vyksta daugiatūkstantinės antivyriausybinės manifestacijos. Ta pačia kryptimi juda ir kolona per Al Ahraro tiltą. Policija naudoja gumines lazdas, mėgindama nepraleisti minios į miesto centrą. Per susirėmimus su saugumo pajėgomis keliolika žmonių buvo sužeisti.

Irake nuo spalio pradžios nesiliauja protesto akcijos prieš gyvenimo sąlygų blogėjimą, nedarbo augimą ir korupciją valdžios institucijose. Bagdado, taip pat pietinių ir šiaurinių provincijų gyventojai reikalauja, kad atsistatydintų vyriausybė. Taikūs mitingai virto įnirtingais susirėmimais su policininkais ir kariškiais. Oficialiais duomenimis, per mėnesį šalyje žuvo daugiau kaip 250 žmonių, 11 tūkstančių buvo sužeisti.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS