Ispanijos vyskupai: nuo 1945-ųjų Bažnyčioje užfiksuoti 728 seksualiniai prievartautojai | KaunoDiena.lt

ISPANIJOS VYSKUPAI: NUO 1945-ŲJŲ BAŽNYČIOJE UŽFIKSUOTI 728 SEKSUALINIAI PRIEVARTAUTOJAI

Ispanijos Katalikų Bažnyčioje nuo 1945 metų yra įrodymų apie 728 seksualinius prievartautojus, remdamasi 927 aukų liudijimais savo pirmoje viešoje ataskaitoje šiuo klausimu nurodo šalies Vyskupų konferencija.

Bažnyčia teigė, kad 83 proc. aukų ir 99 proc. prievartautojų buvo vyrai ir kad daugiau kaip 60 proc. prievartautojų jau yra mirę.

Ketvirtadienį pateiktoje ataskaitoje teigiama, kad daugiau kaip 50 proc. pažeidėjų yra kunigai. Likusieji buvo kiti Bažnyčios pareigūnai.

Bažnyčia teigė, kad dauguma atvejų įvyko praėjusiame amžiuje, 75 proc. iš jų – iki 1990 metų.

Vyskupų konferencija nurodo, kad aukų parodymai toliau renkami ir kad skaičiai bus periodiškai atnaujinami. Duomenis rinko maždaug 200 nepilnamečių apsaugos biurų, kuriuos Bažnyčia visoje Ispanijoje įsteigė 2019 metais.

Dienraštis „El Pais“, nuolat informuojantis apie tokius atvejus Ispanijoje ir užsienyje, penktadienį rašė, kad tikrieji prievartavimo Bažnyčioje skaičiai gali būti daug didesni, nes minimoje ataskaitoje nurodomi tik nuo 2019 metų užfiksuoti atvejai ir neminimi tie atvejai, apie kuriuos Bažnyčia žinojo iki šios datos.

Dar visai neseniai Ispanijos Bažnyčia nenoriai vykdė tyrimus ar skelbė informaciją apie lytinio išnaudojimo atvejus. Šių metų pradžioje Ispanijos valstybės prokuroras skundėsi, kad vyskupai neteikia informacijos. Vyskupai tai neigė.

Ispanijos parlamentas 2022 metais nubalsavo už tai, kad šalies ombudsmenas pradėtų pirmąjį oficialų tyrimą dėl kunigų ir Bažnyčios pareigūnų vykdyto seksualinio išnaudojimo masto, laikraščiui „El País“ paskelbus įtarimus dėl daugiau kaip 1 200 aukų išnaudojimo.

Anksčiau šiais metais ombudsmenas teigė, kad jo nepriklausoma komisija surinko 445 nukentėjusiųjų liudijimus, tačiau tyrimas tęsiamas.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

baisi žinia

Tai tikrų tikriausia pedofilų veisykla - bažnyčia.

Davatka \\\\\.../////

kas darosi.___Žianysiuos.

visus nax... ant lauzo

ir sudegint gyvus....siu iskrypusiu gyvuliu pasislepusiu po kunigu sutanom , ar temides mantijom -kaip uteliu bomzo galvoje
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS