Italijoje policija surengė reidą prieš Nigerijos mafiją, suimti 32 žmonės | KaunoDiena.lt

ITALIJOJE POLICIJA SURENGĖ REIDĄ PRIEŠ NIGERIJOS MAFIJĄ, SUIMTI 32 ŽMONĖS

  • 2

Italijoje didžiausio šalyje kada nors surengto reido prieš Nigerijos mafijos grupuotes metu suimti 32 žmonės, antradienį pranešė policija.

„Tai su Nigerijos mafija susijusi operacija, kurios metu sulaikyta daugiausia žmonių“, – skelbė Italijos policija.

Įtariamieji veikė pietiniame Bario mieste, tačiau buvo sutinkami visoje Italijoje, o kai kurie mafijos nariai buvo pagauti Vokietijoje, Prancūzijoje, Nyderlanduose ir Maltoje.

Jie priklausė dviem liūdnai pagarsėjusioms Nigerijos kriminalinio tinklo bendruomenėms: „Supreme Vikings Confraternity – Arobaga“ ir „Supreme Eiye Confraternity“. Baryje veikė šioms bendruomenėms pavaldžios, besivaržančios grupuotės, teigė policija.

Įtariamiesiems pareikšti kaltinimai nelegalios migracijos kurstymu, prekyba žmonėmis, vergovės propagavimu, turto plėšimu, užpuolimais, prievartavimu, prostitucijos ir aukų rinkėjų gatvėse organizavimu.

Baryje abi Nigerijos mafijos grupės varžėsi dėl įtakos ir kriminalinių veiksmų kontrolės vienoje migrantų sulaikymo stovykloje, informavo policija.

Tyrimai buvo pradėti 2016 m., kai keli gyventojai perspėjo policiją dėl stovykloje vykdomų nusikaltimų.

Policijos teigimu, Nigerijos mafijos klanai Italijoje plečia savo veiklą, grupuotės dažnai siejamos su prekyba žmonėmis ir Nigerijos migrančių moterų priverstine prostitucija.

Aktyvią Nigerijos mafijos veiklą Italijoje galimai rodo perlaidų iš Italijos į Nigeriją padidėjimas, kurį greičiausiai paskatino nusikalstama veikla. 2018 m. pervedamų pinigų suma išaugo iki 75 mln. eurų ir tai yra dvigubai daugiau nei 2016 m.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

visus

atgalios i tevyne Afrika ir kriukis......

Kirvis

Ir pas mus isileidzia tuos primatus.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS