Izraelis telkia pajėgas prie Gazos Ruožo ir imasi priemonių vidaus neramumams malšinti | KaunoDiena.lt

IZRAELIS TELKIA PAJĖGAS PRIE GAZOS RUOŽO IR IMASI PRIEMONIŲ VIDAUS NERAMUMAMS MALŠINTI

Izraelis ketvirtadienį pasiuntė papildomų pajėgų prie sienos su Gazos Ruožu, tęsiantis įnirtingam kariniam konfliktui su anklavą kontroliuojančiais palestiniečių islamistais.

Be to, Izraelio saugumo pajėgos deda pastangas suvaldyti žmonių gyvybių pareikalavusius susirėmimus tarp žydų ir arabų šalies viduje.

Neskaitant rengiamų dažnų antskrydžių, taikiniai Gazos Ruože apšaudomi Izraelio kariuomenės tankų, o naujienų agentūros AFP reporteriai matė prie apsauginės tvoros telkiamus izraeliečius karius. Vis dėlto Izraelio gynybos pajėgos tvirtino, kad antžeminis puolimas nėra jau tris dienas vykdomos operacijos prieš palestiniečių kovotojus pagrindinis elementas.

„Esame pasiruošę ir toliau ruošiamės įvairiems scenarijams“, – AFP sakė kariuomenės atstovas Jonathanas Conricusas (Džonatanas Konrikusas). Pasak jo, sausumos pajėgų puolimas būtų „vienas iš scenarijų“.

Konfliktui kol kas nė kiek neslopstant Izraelį sukrėtė beprecedentė minių smurto banga. Per šias riaušes buvo žiauriai sumušta tiek arabų, tiek žydų, taip pat užpulta policijos nuovadų.

Gynybos ministras Benny Gantzas (Benis Gancas) įsakė „smarkiai sustiprinti“ saugumo pajėgas, kad būtų numalšinti vidaus neramumai.

Nepaisant tarptautinio susirūpinimo ir diplomatinių pastangų deeskaluoti padėtį, ketvirtadienį iš Gazos Ruožo vėl buvo leidžiama šimtai raketų.

Ketvirtoji smarkaus bombardavimo diena sutampa su musulmonų Id al Fitro švente, žyminčia šventojo Ramadano mėnesio pasninko pabaigą. Gazos Ruožo tikintieji meldėsi mečetėse ir tarp gatvėse tarp pastatų griuvėsių.

Izraelio oro pajėgos surengė daug antskrydžių, taikydamosi į vietas, siejamas su „Hamas“ – palestiniečių anklavą kontroliuojančiu islamistų judėjimu.

Kaip pranešama, nuo pirmadienio šioje teritorijoje žuvo 83 žmonės, įskaitant 17 vaikų, o dar per 480 žmonių buvo sužeisti per intensyvų bombardavimą tankiai apgyventame pajūrio anklave. Be kita ko, Izraelio aviacijos smūgiai Gazos Ruože sugriovė mažiausiai tris daugiaaukščius pastatus.

Izraelyje per tą patį laiką žuvo septyni žmonės, įskaitant šešiametį, užmuštą į jo šeimos namą pataikiusios raketos.

Izraelio kariškiai nurodė surengę Gazos Ruože daugiau kaip 600 smūgių, o „Hamas“ į žydų valstybę paleido daugiau kaip 1,6 tūkst. raketų, nors dalis jų nukrito anklavo teritorijoje.

„Užkirsti kelią pogromams“

Kariniai veiksmai įsiplieskė po praeitą savaitgalį vykusių neramumų Al Aksos mečetės komplekse Jeruzalėje, kurį tiek musulmonai, tiek žydai laiko šventu.

Neramumus, per kuriuos riaušių policija ne kartą susirėmė su palestiniečiais, pakurstė pyktis dėl Izraelio planų iškeldinti keletą palestiniečių šeimų iš Šeich Džaros rajono aneksuotoje Rytų Jeruzalėje.

Didėjanti įtampa išprovokavo susirėmimų Izraelio miestuose, kuriuose gyvena tiek žydų, tiek arabų, sudarančių apie 20 proc. šalies gyventojų, bendruomenės.

Malšinti neramumų buvo pasiųsti beveik tūkstantis sienos apsaugos policijos pareigūnų, daugiau kaip 400 žmonių buvo sulaikyti.

Policijos atstovas Micky Rosenfeldas (Mikis Rozenfeldas) sakė, kad tokio masto smurto tarp bendruomenių Izraelyje nebuvo dešimtmečius. Pasak jo, policija teko imtis veiksmų, kad „tiesiogine prasme užkirstų kelią pogromams“.

Ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu (Benjaminas Netanjahus) sakė, kad policija didina jėgos naudojimą, ir perspėjo, kad miestų gatvėse gali būti dislokuota karių.

Arabiškame Kafr Kasimo mieste Izraelio centrinėje dalyje į gatves išėję šimtai protestuotojų degino padangas ir padeginėjo policijos mašinas, sakė premjeras.

Trečiadienį vakare ultradešiniųjų žydų grupių nariai irgi išėjo į gatves visoje šalyje ir susirėmė su saugumo pajėgomis bei izraeliečiais arabais.

Policija nurodė turėjusi reaguoti į smurtą daugelyje miestų, įskaitant Lodą, Aką ir Haifą.

Izraelio televizija trečiadienį parodė filmuotą medžiagą, kurioje matyti, kaip ultradešiniųjų riaušininkų minia mušė arabu palaikytą vyrą, kol šis neteko sąmonės ir buvo paliktas gulėti gatvėje Bat Jamo mieste netoli Tel Avivo. Kaip pranešama, vyras buvo sunkiai sužalotas.

Mišrią bendruomenę turinčiame Lodo mieste vienas arabas buvo nušautas, taip pat buvo padegta sinagoga. Mieste buvo paskelbta nepaprastoji padėtis, įvesta komendanto valanda ir suvaržytas įvažiavimas.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

ogi

jav ir yra zydu kolonija kuri verzesi visur nes tai ir esa tikrieji globalistai sukure ir sugriove s ovietus tik ne rusus kurie pajute politgresme nesiruosia zaist demonkratyni valsa?...

Kada Kinieciai

unguriu -musliu neramumus malšino kiek rekawo ubliudkas-broileris, kada žydeliai palestiniecius,taip pat muslius mocina ,tada smulki erke -broiler tyli

SUSIJUSIOS NAUJIENOS