J. Bideno kritika supykdė V. Zelenskį: pateikė savo versiją | KaunoDiena.lt

J. BIDENO KRITIKA SUPYKDĖ V. ZELENSKĮ: PATEIKĖ SAVO VERSIJĄ

  • 0

Žmonės toliau bėga nuo intensyvių kautynių Rytų Ukrainoje, Rusijos ir Ukrainos pajėgoms kovojant dėl kelių svarbių miestų ir kaimų Luhansko ir Donecko regionuose, praneša LNK.

Tęsiasi mūšiai Donecko regione

„Rusai ėmė atakuoti, apšaudymas vis stiprėja. Kare mes jau aštuonerius metus, dabar gyvename fronte. Vaikai visą laiką nerimauja, bijo naktimis miegoti, todėl nusprendėme išvežti juos iš miesto, toliau nuo apšaudymo“, – pasakojo vietos gyventoja Svitlana Kaplun.

Šimtai ukrainiečių specialiu evakuacijos traukiniu išvyko į Dnieprą ir kitus labiau į Vakarus esančius saugesnius miestus.

„Suprantu, kad jie nori išvykti. Jei pas mane ateitų karas, prievartavimai, žūtys… Žmonės miršta, jie tiesog bėga nuo karo ir visi nori išgyventi. Visiems reikia gyventi, visiems reikia ramybės“, – sakė traukinio palydovė Olha Bonyuk.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

 

 

Ukraina pranešė, kad Rusija ruošiasi pulti Donecko srities Sloviansko ir Siversko miestus.

„Lymano kryptimi priešas pergrupuoja kariuomenę ir papildo amuniciją, kurą, tepalą, kad galėtų pasiruošti puolimui prieš Slovianską ir Siverską. Priešas ir toliau blokuoja civilius laivus Juodosios jūros Šiaurės vakarinėje dalyje“, – teigė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo atstovas Oleksandras Štupunas.

Ukrainos prezidentas pabrėžė, kad šalies kariuomenės gebėjimas sulaikyti Rusijos pajėgas Donbase priklauso nuo Vakarų ginkluotės tiekimo.

Vaikai visą laiką nerimauja, bijo naktimis miegoti.

„Rusija nori sunaikinti kiekvieną Donbaso miestą. Žodis „kiekvieną“ nėra perdėtas. Griuvėsiai kadaise laiminguose miestuose, juodi gaisrų pėdsakai, krateriai po sprogimų – viskas, ką Rusija gali duoti savo kaimynams, Europai ir pasauliui. Tai bene greičiausios valstybės degradacijos pavyzdys. Ukrainos kariai daro viską, kad sustabdytų okupantų puolimą kiek įmanoma, tiek, kiek jiems leidžia sunkioji ginkluotė, moderni artilerija – visa tai, ko mes prašėme ir tebeprašome iš savo partnerių“, – šnekėjo Volodymyras Zelenskis.

Ukraina – į Europos Sąjungą?

Su V. Zelenskiu Kyjive susitikęs Jungtinės Karalystės gynybos ministras Benas Wallace tikino, kad jo šalis ir toliau darys viską, kad padėtų Ukrainai laimėti karą.

„Manome, kad viskas prasideda nuo to, kas yra teisinga ir neteisinga. Manome, kad tai susiję ne su šansais. Manau, mes galime išstumti Rusiją iš Donbaso. Manau, kad režimą galite privesti prie tokio taško, kur jo kariuomenė sugrius. Kaip žinote, kariškiai išsenka ir Didžioji Britanija niekada nepasiduoda“, – pabrėžė B. Wallace.

Ukrainoje antrą kartą nuo karo pradžios lankosi Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen. Komisija iki šios savaitės pabaigos paskelbs savo rekomendaciją dėl galimybės Ukrainai suteikti kandidatės į Europos Sąjungą statusą.

110-oji karo Ukrainoje diena

Scanpix nuotr.

„Ukrainos žmonės įrodė neįtikėtiną jėgą, motyvaciją ir ištvermę. Esu įsitikinusi, kad mes kartu įveiksime šį siaubingą, žiaurų karą. Mes ir jūs atstatysime šią gražią šalį ir modernizuosime Ukrainą. Aš tiesiog noriu pasakyti, kad stovime jūsų pusėje“, – tvirtino ji.

Sulaukė kritikos iš JAV

Tuo tarpu Ukraina sulaukė kritikos iš didžiausio Vakarų sąjungininko – JAV. Joe Bidenas pareiškė, kad Ukrainos prezidentas nenorėjo girdėti Vašingtono perspėjimų apie Rusijos invazijos grėsmę. Pasak Amerikos prezidento, V. Putinas rengėsi kirsti Ukrainos sieną – dėl to nebuvo jokių abejonių. Tačiau to esą nenorėjo girdėti nei V. Zelenskis, nei jo patikėtiniai.

Savo ruožtu Ukrainos prezidentas, atsakydamas į J. Bideno kritiką, pareiškė, kad Ukraina prašė partnerių įvesti Rusijai prevencines sankcijas prieš įsiveržiant į šalį, tačiau jie nenorėjo girdėti Kyjivo kreipimosi. Esą V. Zelenskis su J. Bidenu telefonu kalbėjosi tris ar keturis kartus, lyderiai seniai keitėsi nuomonėmis ir situacijos vertinimais dėl karo grėsmės. Ukraina tikino, kad nors šalis matė Rusijos ruošimąsi, tačiau apimtis ir įžūlumas buvo netikėta. Ukraina paprašė Amerikos paaiškinti J. Bideno komentarus.  

Griuvėsiai kadaise laiminguose miestuose, juodi gaisrų pėdsakai, krateriai po sprogimų – viskas, ką Rusija gali duoti savo kaimynams, Europai ir pasauliui.

Toliau stengiamasi atrasti būtų išgelbėti tris užsienio piliečius, kuriuos prorusiški separatistai Donbase nuteisė mirties bausme. Vienas Ukrainos parlamentaras pareiškė, kad tiek gynybos ministerija, tiek žvalgybos valdyba, kuri rūpinasi kalinių mainais, imasi visų būtinų priemonių gyvybėms išsaugoti. Ukrainos vicepremjerė tikisi, kad separatistų valdžia galiausiai pasielgs racionaliai, nes supranta, kokios būtų pasekmės, jie nuteistiesiems kas nors nutiktų.

Savo ruožtu Jungtinės Karalystės premjeras tikino, kad yra pasibaisėjęs teismo sprendimu ir taip pat nurodė savo ministrams padaryti viską, kas įmanoma, kad būtų paleisti du mirties bausme nuteisti britai.

Apgaulinga ramybė Kyjive

Karui siaučiant frontuose Rytuose ir Pietuose, Kyjivas gali mėgautis vasara. Tiesa, džiaugsmo mažai. Nors danguje šviečia saulė, mieste karaliauja liūdesys. Ukrainos sostinė atstūmė pradines Rusijos invazijos pajėgas, tačiau ramybė mieste apgaulinga.

„Kai žaidžiame tinklinį ir girdime oro pavojaus sireną, tikrai baisu pagalvoti, kad iš dangaus gali nukristi bombos“, – kalbėjo Kyjivo gyventoja.

„Žmonės tarsi nebepaiso sirenų ir visų kitų perspėjimų, nes, manau, priprato. Ir tai yra blogiausia“, – antrino kitas.

Kavinės ir restoranai vėl dirba tad, atrodytų, gyvenimas eina įprasta vaga, kol ateina komendanto valanda ir nuo 23 val. vakaro iki 5 val. ryto žmonės privalo likti namie.

„Čia, Kyjive, jautiesi gana saugus. Jei pasiklausai žmonių, jie kalba apie savo santykius, apie karo problemas. Kaip visada“, – pasakojo vietinis.

Gairės: karas Ukrainoje, Volodymyras Zelenskis, Joe Bidenas, JAV, Ukraina, Kyjivas, LNK turinys
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS