JAV perspėja apie pasekmes, jeigu Rusija elgsis agresyviai Ukrainoje | KaunoDiena.lt

JAV PERSPĖJA APIE PASEKMES, JEIGU RUSIJA ELGSIS AGRESYVIAI UKRAINOJE

  • 14

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas) sekmadienį duodamas interviu perspėjo apie „pasekmes“, jeigu Rusija elgsis „agresyviai“ Ukrainoje, augant Rusijos karių skaičiui pasienyje su Ukraina.

„Turiu jums pasakyti, kad turiu realių nuogąstavimų dėl Rusijos veiksmų Ukrainos pasienyje, – NBC kanalo laidoje „Meet the Press“ kalbėdamas apie karių skaičius augimą regione sakė A. Blinkenas. – Štai kodėl palaikome labai glaudų ryšį ir glaudžiai bendradarbiaujame su mūsų sąjungininkais ir partneriais Europoje. Mums visiems tai kelia nerimą. Prezidento Bideno pozicija dėl to yra labai aiški. Jeigu Rusia elgsis neapgalvotai, ar agresyviai, už tai bus kaina, bus pasekmės.“

Pastarosiomis savaitėmis suaktyvėjo kovos tarp Ukrainos kariuomenės ir prorusiškų separatistų, kontroliuojančių du rytinius šalies regionus, kas paskatino nerimą dėl jau ilgą laiką besitęsiančio konflikto rimtos eskalacijos.

Ukraina kaltina Rusiją prie jos šiaurinės ir rytinės sienos, o taip pat ir aneksuotame Krymo pusiasalyje, sutelkus tūkstančius karių. Kremlius neneigia karių judėjimo fakto, tačiau teigia, kad Maskva neketina niekam grasinti.

Kremlius sekmadienį pareiškė, kad nejuda link karo su Ukraina, Rusijai didinant savo karines pajėgas pasienyje su Ukrainos rytiniais separatistiniais regionais, tačiau neliks abejingas rusakalbių gyventojų konflikto apimtame regione likimui.

Baltieji rūmai anksčiau šią savaitę pažymėjo, kad Rusijos karių skaičius pasienyje su Ukraine dabar yra didžiausias nuo 2014 metų, kai po to, kai Rusija aneksavo Krymą, kilo konfliktas.

Jeigu Rusia elgsis neapgalvotai, ar agresyviai, už tai bus kaina, bus pasekmės.

Praėjusiais metais susirėmimų buvo sumažęs, praėjusių metų liepą įsigaliojus paliaubomis, tačiau šių metų pradžioje susirėmimai padažnėjo, dėl ko šalys kaltina viena kitą. Nuo sausio mėnesio žuvo 26 Ukrainos kariai, palyginti su 50 per visus praėjusius metus. Iš viso nuo 2014 metų, kai Ukrainos rytuose kilo konfliktas, jau žuvo daugiau nei 13 tūkst. žmonių, o daug žmonių teko palikti savo namus.

Jungtinės Tautos Krymą ir toliau laiko Ukrainos dalimi. Kijevas žada vieną dieną jį susigrąžinti.

Anksčiau už Vašingtono politiką Ukrainos atžvilgiu atsakingas buvęs J. Bidenas yra laikomas stipriu ukrainiečių sąjungininku, o jo administracijos aukščiausios rango diplomatas A. Blinkenas per anksčiau šią savaitę įvykusias derybas su Prancūzijos ir Vokietijos gynybos ministrais sutarė remti Ukrainą nuo „Rusijos provokacijų“.

Rašyti komentarą
Komentarai (14)

O ,kad karas vyksta Ukraino ir žudomi vaikai ir žmonės.Kai svetimos valstybės kariai ir tankai traiško viska .Ar ne Putinas kaltas.O štai brfudai dar komentuoja ir gina žudikus.

AŠ Manau

O dabar Rusija kaip elgiasi.Išgriauti ištisi kaimai,miesteliai .Nužudyta 13000 tūkstančiai žmonių.Ir tai Putino darbas.Kas ir kada patrauks ji atsakomybėn už nekaltų žmonių žudynes.Kur tribunolai?O ne tik šnekos.

Blinkenai...

Pasidomėk apie antrojo pasaulinio karo pasekmes Hitleriui. Tuomet irgi kai kas gąsdino...atsidūrė Hagos tribunole...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS