Kijevo Maidano aikštėje atsidaręs restoranas išprovokavo protestų bangą | KaunoDiena.lt

KIJEVO MAIDANO AIKŠTĖJE ATSIDARĘS RESTORANAS IŠPROVOKAVO PROTESTŲ BANGĄ

  • 4

Greitojo maisto tinklo KFC restorano atidarymas Kijevo pastate, atlikusiame svarbų vaidmenį per šalies kryptį pakeitusią 2013-2014 metų revoliuciją, išprovokavo visuomenės pyktį ir protestus, dėl kurių tai maitinimo įstaigai ketvirtadienį teko laikinai užverti duris.

Amerikiečių greitojo maisto tinklo KFC restoranas buvo atidarytas trečiadienį – tą dieną Ukraina minėjo penktąsias revoliucijos pradžios metines.

Maitinimo įstaiga įsikūrusi pastate sostinės Maidano aikštėje, kur paskutinėmis kruvinomis sukilimo dienomis 2014-ųjų vasarį veikė laikina ligoninė. Per tą sukilimą buvo nuverstas prorusiškų pažiūrų prezidentas Viktoras Janukovyčius, o pastatą nusiaubė gaisras. 

Daugelio ukrainiečių nuomone, keptą vištieną siūlančio restorano atidarymas šiame pastate teršia dešimčių per neramumus žuvusių žmonių atminimą.  

Ultradešiniųjų pažiūrų protestuotojai trečiadienį prie restorano surengė eitynes, per kurias buvo areštuoti šeši asmenys. Ketvirtadienį žmonės toliau liejo savo nepasitenkinimą internete ir užtvindė KFC feisbuko paskyrą piktomis žinutėmis. 

„Kaip galite atidaryti savo restoraną vietoje, kur žmonės krito kovodami už laisvą Ukrainą?“ – klausė vienas socialinio tinklo vartotojų.

„Žmonės netoleruos tokių dalykų!“ – rašoma kitoje žinutėje. 

Su tokia visuotinio pasipiktinimo banga susidūrusi maitinimo įstaiga ketvirtadienį vakare užvėrė duris ir pakabino įspėjimą, kad restoranas „laikinai“ nedirba.

„Laikinai nedirbsime bent iki pirmadienio“, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas iš darbuotojų, pageidavęs neviešinti savo pavardės.

Amerikiečių restoranų tinklo filialas Ukrainoje  atsisakė komentuoti kilusį triukšmą. Jis išplatino pareiškimą, kuriame nurodė, kad restoraną atidarė franšizės licenciją turinti bendrovė, o ne pati JAV kompanija.  

Maidano revoliucija prasidėjo 2013 metų lapkričio 21 dieną, kai V. Janukovyčius sustabdė derybas dėl glaudesnių ryšių su Europos Sąjunga.

Kulminaciją ji pasiekė 2014-ųjų vasarį, kai žuvo šimtas protestuotojų ir apie 20 policininkų. V. Janukovyčius paspruko į Rusiją.

Per šią revoliucija Ukraina ryžtingai pasuko Vakarų kryptimi. Tačiau šalies rytuose, aktyviai prisidedant Maskvai, įsiplieskė separatistinis konfliktas, o Rusija aneksavo Ukrainai priklausantį Krymo pusiasalį.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Kauniokas

Haholas visais laikais buvo brudas.

Anonimas

>...Gretimame bute prieš pusmetį mirė žmogus ir kaip dabar jie ten gali gyventi? Tiesa, o "švenčių proga" Ukrainoje šiltą vandenį daugiabučiams pradėjo tiekti, šildymą gal įjungė?

...

Chm: "Maitinimo įstaiga įsikūrusi pastate sostinės Maidano aikštėje, kur paskutinėmis kruvinomis sukilimo dienomis 2014-ųjų vasarį veikė laikina ligoninė" - ten kur žmonės mirė, dabar viščiukus kepa?..
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS