Kremlius: Rusija nutrauks puolimą, kai Ukraina pasiduos | KaunoDiena.lt

KREMLIUS: RUSIJA NUTRAUKS PUOLIMĄ, KAI UKRAINA PASIDUOS

Kremlius antradienį pareiškė, kad Rusija sustabdys puolimą Ukrainoje, kai tik ši šalis pasiduos, ir paragino Kyjivą įsakyti savo kariams sudėti ginklus.

„Ukrainos pusė gali viską sustabdyti iki šios dienos pabaigos“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

„Būtina duoti nurodymą nacionalistiniams daliniams sudėti ginklus“, – sakė jis ir pridūrė, kad Kyjivas turi įvykdyti Maskvos reikalavimų sąrašą.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vasario 24-ąją pasiuntė kariuomenę į Ukrainą, teigdamas, kad kaimyninė šalis turi būti „denacifikuota“ ir „demilitarizuota“. Tuo metu Kyjivas ir Vakarų šalys sako, kad ši agresija yra neišprovokuota ir nepagrįsta.

Pirmadienį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino didžiąsias pasaulio valstybes dėti visas pastangas, kad iki metų pabaigos būtų nutraukta Rusijos invazija jo šalyje.

125-oji karo Ukrainoje diena

Scanpix nuotr.

Jis taip pat sakė, jog dar neatėjo laikas pradėti derybas su Rusija, Kyjivui siekiant įtvirtinti savo pozicijas.

Paprašytas pakomentuoti V. Zelenskio pareiškimą, D. Peskovas sakė: „Vadovaujamės mūsų prezidento pareiškimais – specialioji karinė operacija vyksta pagal planą ir pasiekia savo tikslus“,

Gairės: karas Ukrainoje, Kremlius, Ukraina, Pasidavimas, puolimas
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS