Maskva: Kijevas siekia jėga susigrąžinti Donbasą | KaunoDiena.lt

MASKVA: KIJEVAS SIEKIA JĖGA SUSIGRĄŽINTI DONBASĄ

Vėliausi Kijevo veiksmai galimai byloja, kad Ukrainos valdžia ketina jėga užimti separatistinio konflikto krečiamas šalies rytines teritorijas, ketvirtadienį pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

„Susidaro įspūdis, kad Kijevas sąmoningai stumia kontaktinės grupės derybas į aklavietę, siekdamas atrišti sau rankas, kad galėtų susigrąžinti Donbasą karinėmis priemonėmis“, – per spaudos konferenciją sakė M. Zacharova.

Ji pabrėžė, jog „Ukrainos vadovybės tikėjimą, kad galima jėga išspręsti konfliktą, padidina nepaliaujamas ginklų bei šaudmenų tiekimas iš Vakarų šalių ir, žinoma, jų karinių mokymų misijų dislokavimas šalies teritorijoje“.

„Raginame Vakarų sostines, pumpuojančias į Ukrainą ginklus – visų pirmą Vašingtoną, taip pat Berlyną ir Paryžių – liautis skatinti šalies militarizaciją ir pasinaudoti savo įtaka, kad politinėmis ir diplomatinėmis priemonėmis sugrąžintų Kijevą į ilgalaikės taikos Donbase kelią“, – pabrėžė rusų URM atstovė.

Separatistinis konfliktas Luhansko ir Donecko srityse tęsiasi nuo 2014 metų, kai Rusija aneksavo Krymo pusiasalį ir pradėjo remti prorusiškus kovotojus.

Šių metų pradžioje smurtui suintensyvėjus, Rusija balandį netoli sienos su Ukraina sutelkė 100 tūkst. karių, todėl buvo nuogąstaujama, kad užsitęsęs konfliktas gali smarkiai eskaluotis.

Neilgai trukus Rusija paskelbė pajėgas atitraukianti, bet Kijevas ir jį remiantis Vašingtonas teigė, kad atitraukimas buvo riboto masto.

Konfliktas Rytų Ukrainoje iš viso nusinešė daugiau kaip 13 tūkst. žmonių gyvybių.

Rašyti komentarą
Komentarai (11)

tadas

jei donbasas neturetu anglies butu niekam nereikalingas.

Bet tai vistiek

Ruskiai uzgrobe svetima teritorija,zudo ukrainos karius ir sita perdauzta blonde klykia kad ukraina jega nori atsiimti donbasa?!tai kaip kitaip is laukiniu azijatu ji atsiimti?

Piskovas

Ukraina nepazeidzia tarptautines teises,jega noredama susigrazinti huilo uzgrobtas teritorijas..Novorosiju kurimas palaidos huilo,kaip buvo palaidotos caru,sovietu imperijos.Tik laiko klausimas.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS