Rytų Ukrainoje per susirėmimus žuvo du žmonės | KaunoDiena.lt

RYTŲ UKRAINOJE PER SUSIRĖMIMUS ŽUVO DU ŽMONĖS

Ukrainos rytinėje dalyje per naujausius susirėmimus tarp vyriausybės pajėgų ir separatistų kovotojų žuvo vienas ukrainiečių karys ir vienas kovotojas, pranešė abi konflikto šalys.

Ukrainos kariuomenė su prorusiškais separatistais rytiniuose Donecko ir Luhansko regionuose kariauja nuo 2014 metų, kai Maskva aneksavo Krymo pusiasalį.

Ukrainos kariuomenė pirmadienį pranešė, kad per pastarąją parą separatistų kovotojai, panaudodami granatsvaidžius ir kulkosvaidžius, surengė šešias atakas prieš vyriausybės pajėgas.

„Sprogus nežinomam priešo užtaisui buvo mirtinai sužeistas vienas Jungtinių pajėgų karys“, – sakoma kariuomenės pranešime.

Dar vieną karį sužeidė skeveldros, priduriama jame.

Luhansko separatistų žiniasklaida sekmadienį pranešė, kad vienas iš jų kovotojų žuvo nuo „snaiperio ugnies“.

Metų pradžioje regione suintensyvėjus smurtui, Rusija balandį buvo sutelkusi apie 100 tūkst. karių prie Ukrainos sienų ir Kryme, sukeldama susirūpinimą dėl galimo ilgamečio konflikto paaštrėjimo.

Netrukus Maskva paskelbė pradėjusi atitraukti karius, bet Ukraina ir jos sąjungininkės Jungtinės Valstijos sakė, kad atitraukimas yra tik dalinis.

Per jau daugiau nei 13 tūkst. gyvybių pareikalavusį konfliktą nuo šių metų pradžios žuvo mažiausiai 55 Ukrainos kariai. Palyginimui, per visus 2020-uosius gyvybės neteko 50 Kijevui ištikimų pajėgų narių. Tuo metu separatistai teigia, kad žuvo per 30 jų kovotojų.

Kijevas ir jo sąjungininkai Vakaruose kaltina Rusiją siunčiant karius ir ginklus separatistams palaikyti. Maskva tokius kaltinimus atmeta.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Klausimėlis

Kokių dar separatistų? Ten maskovitų kariuomenė. Bijot tiesą parašyt ar kaip ir anksčiau - iš maskovitų šaltinių perrašot?

lape

maskva ne aneksavo krymo,buvo referendumas kurio metu beveik simtas procentu krymo gyventoju prabalsavo uz prisijungima prie rusijos,donecko ir lugansko sryti ukrainieciai saudo taikius gyventojus,atvaziuokit ir paklausykit ten gyvenanciu zmoniu

Faktas

Kijevo režimo fašistus aplankė atpildas.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS