Sudužo Rusijos strateginis bombonešis: žuvo trys įgulos nariai | KaunoDiena.lt

SUDUŽO RUSIJOS STRATEGINIS BOMBONEŠIS: ŽUVO TRYS ĮGULOS NARIAI

  • 3

Vienas Rusijos strateginis bombonešis „Tupolev Tu-22“ antradienį sudužo šiaurinėje Murmansko srityje, o per šį incidentą trys jo įgulos nariai žuvo ir dar vienas buvo sužeistas, pranešė Gynybos ministerija.

„Murmansko srityje po planinio mokomojo skrydžio patekęs į sniego škvalą lėktuvas Tu-22M3 leidosi avariniu būdu“, – sakoma ministerijos pranešime.

Ministerija pridūrė, kad bombonešis rėžėsi į aerodromo taką ir sudužo.

„Kaip pranešama iš įvykio vietos, du lakūnai buvo nugabenti į gydymo įstaigą, kur jiems teikiama reikalinga pagalba. (Dar) du įgulos nariai žuvo“, – pažymėjo ministerija.

Vėliau Katastrofų medicinos centro Murmansko padalinio vedėjas Viktoras Rogaliovas sakė naujienų agentūrai „Interfax“, kad vienas iš sužeistų lakūnų mirė.

Jis pridūrė, kad antrojo sužeistojo būklė sunki.

Anksčiau vienas šaltinis sakė  „Interfax“, kad karo lėktuvas sudužo Olenogorske, esančiame maždaug už 1,4 tūkst. km į šiaurę nuo Maskvos.

Kitas šaltinis sakė „Interfax“, kad tolimojo veikimo viršgarsinis bombonešis, kurio įgulą sudaro keturi žmonės, įvyko Olenjos karinių oro pajėgų bazės apylinkėse.

Gynybos ministerija informavo, kad per mokomąjį skrydį naudotas lėktuvas nebuvo apginkluotas.

Regiono gelbėjimo tarnybos sakė, kad po smūgio užsiliepsnojo iš lėktuvo išsilieję degalai. Gaisras dar nebaigtas gesinti, tad buvo nuspręsta orlaivį nutempti tolyn, baiminantis galimo sprogimo.

Aviacijos įmonės „Tupolev“ atstovas sakė „Interfax“, kad sudužęs lėktuvas buvo pagamintas prieš 33 metus, o jo vėliausias kapitalinis remontas atliktas 2012-aisiais.

„Tupolev“ atstovas pridūrė, kad tiriant katastrofos priežastis dalyvaus konstruktorių biuro ir lėktuvo gamintojos specialistai.

„Tupolev“ reiškia gilią užuojautą žuvusių įgulos narių šeimoms ir artimiesiems“, – sakoma įmonės pranešime.

Bombonešis „Tu-22“ buvo sukonstruotas Sovietų Sąjungoje 8-ame dešimtmetyje. Keletas šių lėktuvų dalyvavo Rusijos kariniuose veiksmuose Sirijoje prieš džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojus. Jų smūgius plačiai nušvietė Rusijos televizija.

Praeitą penktadienį Rusijos Tolimuosiuose Rytuose virš Japonijos jūros susidūrė du naikintuvai-bombonešiai Su-34, irgi dalyvavę mokomajame skrydyje.

Abiejų dviviečių lėktuvų įgulos sugebėjo katapultuotis, bet tik vienas jų buvo išgelbėtas. Dviejų žuvusių pilotų kūnai buvo rasti, o ketvirtasis lakūnas tebėra dingęs.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

zelemunčikas

Niekaip nedaeina.Rusija turi hiperraketas,o skraido prieštvaninėmis skraidyklėmis?

Uzuojauta

Zuvisiu artimiesiems!

Artūras

Tai džiaugsmo litvinam...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS