Suomių policija: šaudymo incidento mokykloje motyvas buvo patyčios | KaunoDiena.lt

SUOMIŲ POLICIJA: ŠAUDYMO INCIDENTO MOKYKLOJE MOTYVAS BUVO PATYČIOS

  • 0

Suomijos policija trečiadienį pranešė, kad dvylikametis berniukas, įtariamas nušovęs klasės draugą ir dar du sužeidęs, buvo patyčių auka, ir ši patirtis buvo šaudymo incidento motyvas.

Trečiadienis Šiaurės Europos šalyje buvo paskelbta gedulo diena.

„Nustatyta, kad veikos motyvas – patyčios. Įtariamasis per apklausas policijai sakė, kad jis buvo patyčių auka, ši informacija pasitvirtino ir policijos atliekamame preliminariame tyrime“, – sakoma policijos pareiškime.

Jame priduriama, kad nepilnametis įtariamasis metų pradžioje buvo perkeltas į mokyklą Vantos mieste netoli sostinės Helsinkio, kur antradienio rytą įvyko nelaimė.

Pasak pareigūnų, vienas šeštos klasės mokinys žuvo, dar du buvo sunkiai sužeisti.

Jie teigė, kad atlikus tyrimą paaiškėjo, jog pakeliui į mokyklą jis grasino kitiems mokiniams.

Suomijos transliuotojo „MTV Uutiset“ duomenimis, šaudydamas berniukas dėvėjo kaukę ir triukšmą slopinančias ausines.

Nužudytas vaikas, taip pat 12-metis suomis, mirė įvykio vietoje, o įtariamasis jau buvo pabėgęs iš mokyklos, kai atvyko policija.

Policija pradėjo tyrimą dėl nužudymo ir pasikėsinimo nužudyti, tačiau pranešė, kad įtariamasis perduotas socialinėms tarnyboms, nes dėl savo amžiaus negali būti laikomas policijos areštinėje.

Jie teigė, kad per šaudymą panaudotas į revolverį panašus ginklas priklausė artimam berniuko giminaičiui.

Suomių visuomeninis transliuotojas „Yle“ pranešė, kad toje mokykloje, įsikūrusioje dviejose vietose, mokosi apie 800 1–9 klasių mokinių ir dirba apie 90 darbuotojų.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS