Teismas atmetė kyšininkavimu kaltinamos europarlamentarės prašymą paleisti ją iš kalėjimo | KaunoDiena.lt

TEISMAS ATMETĖ KYŠININKAVIMU KALTINAMOS EUROPARLAMENTARĖS PRAŠYMĄ PALEISTI JĄ IŠ KALĖJIMO

Belgijos teismas ketvirtadienį atsisakė paleisti Graikijos europarlamentarę Eva Kaili – pagrindinį veidą išsiplėtusioje Europos Parlamento kyšininkavimo byloje – iš kardomojo kalinimo, nors jos teisininkai protestuoja prieš elgesį su ja.

E. Kaili ir trims kitiems sulaikytiesiems, įskaitant vieną, kuris tapo valstybės liudytoju ir paliudijo paskirstęs iš Kataro ir Maroko gautus kyšius Briuselio sprendimų priėmėjams, pateikti kaltinimai korupcija.

44-erių buvusi žinių vedėja jau mėnesį yra sulaikyta Belgijoje, nors pasisiūlė nešioti elektroninę sekimo apyrankę, jei bus laikinai paleista į laisvę, kol vyks teismo procesas.

Tačiau Briuselio teisėjai ketvirtadienį už uždarų durų vykusiame posėdyje, prokurorams įspėjus, kad ji gali bandyti pabėgti, sunaikinti įrodymus arba susimokyti su kitais įtariamaisiais, nusprendė palikti ją nelaisvėje.

Teisininkai turi parą apskųsti teismo sprendimą. Jos advokatas Andrė Risopulas (Andre Risopoulos) naujienų agentūrai AFP sakė, kad pirmiausia aptars šį klausimą su savo kliente.

E. Kaili, kuri suėmimo metu buvo EP vicepirmininkė, kaltinama gavusi dideles grynųjų pinigų sumas iš užsienio jėgų, siekusių daryti įtaką Europos Sąjungos politikai.

Ji ne kartą pareiškė esanti nekalta, o jos advokatai iškeikė Belgijos teismą, pasak jų, privertusį ją „sumokėti aukščiausią kainą“ ir toliau laikius ją „sunkiomis sąlygomis“.

Kitas E. Kaili advokatas Michalis Dimitrakopulas (Michalis Dimitrakopoulos) pasmerkė klientės „kankinimą“ po to, kai teismo posėdžio metu ji buvo laikoma „16 valandų vienutėje policijos kameroje“.

Pasak A. Risopulo, E. Kaili savo 23 mėnesių vaiką, kurio susilaukė su partneriu ir kitu kaltinamuoju Francesco Giorgi (Frančesku Džordžiu), matė „tik du kartus per šešias savaites“.

EP nario padėjėjo pareigas ėjęs italas F. Giorgi taip pat buvo sulaikytas kartu su buvusiu Italijos europarlamentaru socialistu Pieru Antonio Panzeri (Pjeru Antonijumi Panceriu) – svarbia figūra, sudariusia susitarimą atskleisti informaciją apie su skandalu susijusias šalis ir duotus kyšius.

Italija pagal Belgijos išduotą orderį taip pat suėmė P. A. Panzeri žmoną ir dukrą bei leido jas išduoti. Tačiau jos ginčija teismo nutartį.

E. Kaili advokatas A. Risopulas spėliojo, kad P. A. Panzeri, tapdamas valstybės liudytoju, daugiausia siekė apsaugoti savo šeimą.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

Anonimas

Graži pinda

susidorojimas

su EP vicepirmininke .................ne ją reikia teist , o EP pirmininkę Metsolą , sukėlusia intrigas ir nepasitikėjimą parlamentu

Blinda

Kodel niekas neraso apie buvusio FNTT direktoriaus galima kysio byla? Jei tai tiesa, tai laikas Lietuvoje perziureti bausmiu grieztumo istatymus!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS