Tęsiantis konfliktui Kalnų Karabache apšaudyti televizijos „Euronews“ žurnalistai | KaunoDiena.lt

TĘSIANTIS KONFLIKTUI KALNŲ KARABACHE APŠAUDYTI TELEVIZIJOS „EURONEWS“ ŽURNALISTAI

Grupė televizijos „Euronews“ žurnalistų buvo apšaudyti armėnų pajėgų ginčijamame Kalnų Karabacho regione, kur nuo praeito mėnesio pabaigos atsinaujino intensyvūs susirėmimai su Azerbaidžanu, antradienį pranešė Azerbaidžano prezidento padėjėjas Hikmetas Hajiyevas (Chikmetas Chadžijevas).

Pasak H. Hajiyevo, incidentas įvyko prie Talyšo kaimo. Prie žurnalistus vežusio automobilio sprogus valdomai prieštankinei raketai „Kornet“ mašina buvo apgadinta, bet „Euronews“ žurnalistai nenukentėjo.

„Vertiname šį išpuolį iš Armėnijos pusės kaip pasikėsinimą į žodžio laisvę ir profesionalią žurnalistiką. Anksčiau Armėnijos karinės pajėgos apšaudė Azerbaidžano žiniasklaidos atstovus; keli žurnalistai buvo sužeisti, o filmavimo grupių automobiliai buvo apgadinti“, – sakė prezidento Ilhamo Aliyevo (Ilchamo Alijevo) patarėjas.

Azerbaidžanas ir Kalnų Karabachą kontroliuojantys armėnų separatistai į konfliktą dėl šios kalnuotos provincijos yra įsitraukę nuo 10-ojo dešimtmečio karo, pareikalavusio apie 30 tūkst. gyvybių.

Intensyvūs susirėmimai šioje teritorijoje atsinaujino rugsėjo 27 dieną.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS