Ukraina: Donecko srityje Rusija panaudojo cheminį ginklą | KaunoDiena.lt

UKRAINA: DONECKO SRITYJE RUSIJA PANAUDOJO CHEMINĮ GINKLĄ

  • 0

Pasieniečiai patvirtina, kad okupantai Donecko srityje panaudojo cheminį ginklą, rašo UNIAN.

Kaip feisbuke skelbia Ukrainos valstybės sienos tarnyba, rusų kariai panaudojo uždraustą cheminį ginklą – aerozolines granatas „K-51“.

Teigiama, kad įsibrovėliai numetė kelias granatas iš bepilotės skraidyklės ant Ukrainos gynėjų Donecko srityje. Viena iš jų nesprogo.

„Siekdami apsisaugoti nuo stipraus draudžiamos amunicijos poveikio po sprogimų, pasieniečiai buvo priversti kurį laiką užimti savo pozicijas cheminėse apsaugos priemonėse“, – rašoma pranešime.

Tačiau, kaip pastebėkp pasieniečiai, net ir tokiomis sąlygomis Ukrainos kovotojai ir toliau priešinasi klastingam priešui.

„K-51“ buvo sukurta aštuntajame dešimtmetyje SSRS. Pradėjus degti saugikliui, granatos viduje įvyksta reakcija: deganti medžiaga padidina slėgį korpuso viduje ir išmuša granatos dugną, išpurkšdama debesį cheminių medžiagų.

Į aerozolio debesį pakliuvęs žmogus be dujokaukės negali apsisaugoti nuo poveikio – nori pasitrinti akis. Kvėpavimo takus persmelkia dusulys, lydimas kosulio, nosies sinusai prisipildo gleivių.

Cheminio ginklo konvencija ir 1925 metų Ženevos protokolas draudžia tokias priemones kare. Žinoma, kad tokias granatas teroristai iš Rusijos panaudojo per mūšius dėl Donecko oro uosto terminalų 2015 metais. Tuo metu ne kartą buvo pastebėta, kad rusų kariai prieš Ukrainos gynėjus panaudojo ašaroms nuodingą medžiagą.

2022 metų lapkričio 8 dieną Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Strateginės komunikacijos direktoratas pareiškė, kad Rusijos kariuomenė Donecko srityje galėjo panaudoti chemines granatas.

Gairės: karas Ukrainoje, cheminis ginklas, Rusijos kariai, Donecko sritis
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS