Ukraina užsimena apie drąsią ataką: suduotas smūgis okupuotame Kryme gabentoms Rusijos raketoms? | KaunoDiena.lt

UKRAINA UŽSIMENA APIE DRĄSIĄ ATAKĄ: SUDUOTAS SMŪGIS OKUPUOTAME KRYME GABENTOMS RUSIJOS RAKETOMS?

Ukrainos karinės žvalgybos agentūra vėlai pirmadienį pranešė apie incidentą, kuris atrodo kaip drąsi ataka prieš Rusijos okupuotame ir neteisėtai aneksuotame Kryme geležinkeliu gabentas Rusijos pajėgų sparnuotąsias raketas.

Rusijos paskirtas aneksuoto Krymo gubernatorius taip pat pranešė apie incidentą to paties šiaurinio Džankojaus miesto rajone, bet nepaminėjo raketų kaip atakos taikinio.

Pranešimų neįmanoma nepriklausomai patikrinti.

Ukrainiečių Gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos pranešime sakoma, kad per sprogimą buvo sunaikinta daug Rusijos pajėgų sparnuotųjų raketų „Kalibr“, bet aiškiai nenurodoma, kad už tai atsakinga Ukraina. Taip pat nenurodyta, koks ginklas buvo panaudotas, tik sakoma, kad raketos buvo gabenamos geležinkeliu ir skirtos leisti iš laivų.

Netiesiogiai užsimindama apie Kyjivo atsakomybę, valdyba sakė, kad gabentas raketas sunaikinusiu sprogimu tęsiamas „Rusijos demilitarizacijos procesas“, o Ukrainos Krymo pusiasalis „rengiamas deokupacijai“.

Rusija Krymą nuo Ukrainos atplėšė ir aneksavo 2014 metais, bet daugelis šalių aneksiją laiko neteisėta. Daugiau nei prieš metus Rusija taip pat pradėjo didelio masto invaziją į Ukrainą. Ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis yra pažadėjęs atsiimti visas Ukrainos žemes, kurias dabar yra okupavusi Rusija, įskaitant Krymą.

Kad už pirmadienio vakaro incidentą yra atsakinga Ukraina, galbūt rodytų ir Rusijos paskirto Krymo gubernatoriaus Sergejaus Aksionovo pranešimas socialinėje žiniasklaidoje. Jame sakoma, kad šalia Džankojaus buvo paleista priešlėktuvinių ginklų.

Pasak S. Aksionovo, krintančios nuolaužos sužeidė vieną žmogų ir apgadino vieną namą bei parduotuvę. Jo pranešime neminima, kad pataikyta sparnuotosioms raketoms, nenurodoma, kodėl buvo paleista priešlėktuvinių ginklų, taip pat nesakoma, ar žalos padarė priešlėktuvinių ginklų, ar numušto objekto nuolaužos.

Pranešimuose socialinėje žiniasklaidoje teigiama, kad Rusijos priešlėktuvinė gynyba numušė dronų.

Ukrainiečių naujienų agentūra „Unian“ pranešė, kad pirmadienį vakare Džankojuje girdėjosi sprogimai ir šūviai. Vietos gyventojai sakė, kad dalyje miesto dingo elektra.

Per dabartinę invaziją kartkartėmis pasirodo pranešimų apie atakas prieš rusų karines bazes, pareigūnus ir kitus taikinius Kryme. Ukraina tiesiai atsakomybės neprisiimdavo, bet sveikindavo tokius incidentus.

Tokios atakos Kryme ir Rusijos teritorijose, esančiose toli nuo fronto linijų, atskleidė silpnų Rusijos gynybos vietų.

Gairės: karas Ukrainoje, raketos, Rusija, Rusijos raketos, sparnuotosios raketos
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS