Konservatoriai lauks S.Stomos nekaltumo įrodymų Pereiti į pagrindinį turinį

Konservatoriai lauks S.Stomos nekaltumo įrodymų

2011-10-12 20:51
Konservatoriai lauks S.Stomos nekaltumo įrodymų
Konservatoriai lauks S.Stomos nekaltumo įrodymų / Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Etikos komisija trečiadienį išklausė į skandalą dėl slapto įrašo, kuriame esą siūlęs jaunai merginai darbą parlamente mainais į draugystę, pakliuvusį Saulių Stomą, tačiau sprendimo dėl kolegos elgesio nepriėmė - lauks iš jo žadėtų nekaltumo įrodymų.

„Išklausėme S.Stomą, jis pasakė savo nuomonę apie šią situaciją, frakcijos nariai uždavė jam klausimus. Sprendimo kol kas nėra jokio“, - po komisijos posėdžio sakė jos pirmininkas Vaidotas Bacevičius.

Anot jo, komisijos nariai domėjosi, kaip kolega vertina situaciją, ar pripažįsta kaltę, ar viskas taip yra, kaip atrodo viešumoje.

"Jis nenorėjo su tuo sutikti, sakė, kad visiškai istorija nėra tokia paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Jis sakė turįs įrodymų ir mano apsiginsiąs, ir teisminėse institucijose, ir tą darys. Mes neturėjome jokio kito sprendimo galimybės, kaip nukelti posėdį kitai savaitei, paprašyti, kad jis pateiktų visus turimus įrodymus", - teigė V.Bacevičius.
Frakijos Etikos komisijos pirmininko pavaduotojas Danutė Bekintienė sakė, jog S.Stoma apgailestavo dėl savo elgesio ir pripažino buvęs naivus leisdamasis į ryšius su internete jį užkalbinusia dvigubai jaunesne mergina.

„S.Stoma ir apgailestavo, ir įvertino, kad jis buvo naivus ir leidosi į tokius pokalbius. Aš reagavau impulsyviau, ir labai moteriškai, netgi tarstelėjau, kad žilė galvoj, velnias uodegoj. Jis prisipažino, kad vis dėlto buvo ir naivus, bet tokio amžiaus būti naiviu, man nelabai suprantama“, - kalbėjo konservatorė.

V.Bacevičius taip pat patvirtino, kad tyrimas pratęstas S.Stomos prašymu, kuris žadėjo pateikti papildomos medžiagos, kuri esą parodytų kitą šios istorijos pusę.

„Jei žmogus prašė padaryti pertrauką, kad būtų padarytas išsamesnis, detalesnis tyrimas, ir jei žmogus nori gintis, mes sudarysime galimybę, jis prašė, kad būtų suteikta galimybė pateikti visus paaiškinimus. Aišku, jis supranta, į kokią dviprasmišką situaciją patenka, kad tai kenkia jo reputacijai, kad tai jo nepuošia, ir tuo daro žalą sau“, - sakė frakcijos etikos sargų vadas.

Parlamentaro S.Stomos nuotykius jauėmėsi tirti ir Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK). TS-LKD Priežiūros komitetas yra sustabdęs jo narystę partijoje.

Etikos sargų akiratyje S.Stoma atsidūrė, kai pramoginė televizijos laida parodė slapta filmuotą medžiagą, iš kurios galima suprasti, jog jauną merginą, su kuria susipažino internete, Seimo narys žada įdarbinti padėjėja, tačiau prieš tai siūlė jai nuvažiuoti prie jūros savaitgaliui „bandomajam laikotarpiui“.

Pats parlamentaras tvirtina, kad medžiaga iškarpyta, pokalbis apie įdarbinimą buvo išprovokuotas, ir dėl asmens privatumo pažeidimo paskelbė planuojantis kreiptis į teisėsaugą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra