Aštuonių įvarčių trilerį po pratęsimo laimėjusi Ispanijos rinktinė – EURO 2020 ketvirtfinalyje | KaunoDiena.lt

AŠTUONIŲ ĮVARČIŲ TRILERĮ PO PRATĘSIMO LAIMĖJUSI ISPANIJOS RINKTINĖ – EURO 2020 KETVIRTFINALYJE

• 0

Ispanijos rinktinė praleido vieną apmaudžiausių smūgių, neišlaikė iki 86-osios minutės turėtos dviejų įvarčių persvaros ir privalėjo vargti pratęsimą, bet jame vis tiek sugebėjo parodyti charakterį ir fantastiškame aštuonių įvarčių trileryje 5:3 pranoko pasaulio vicečempionę Kroatiją bei žengė į „Euro 2020“ ketvirtfinalį.

Jame ispanai susitiks su Prancūzijos ir Šveicarijos poros nugalėtoju. Šios komandos susitiks vėlų pirmadienio vakarą.

Kopenhaga šį birželį išvydo ne tik dramatiškiausią, bet ir patį gražiausią „Euro 2020” mačą.

20-ąją minutę Ispanijos rinktinės vartininkas Unai Simonas nesugebėjo sustabdyti beveik iš vidurio Pedri atmesto kamuolio ir šis epizodas baigė kurioziškiausiu pirmenybių įvarčiu.

Sureaguoti Luiso Enrique vyrai sugebėjo tik pačioje kėlinio pabaigoje, kai surengė varžovų vartų šturmą ir keliais smūgiais pagaliau pramušė kroatų gynybą – pasižymėjo Pablo Sarabia.

57-ąją minutę ispanams pavyko įmušti antrą įvartį. Po Ferrano Torreso perdavimo iš dešinio krašto Cesaras Azpilicueta aplenkė Joško Gvardiolą ir galva pasiuntė kamuolį į vartus.

Jaunasis kroatų gynėjas suklydo ir 77-ąją minutę, kai per ilgai gėrė vandenį. Tuo pasinaudoję ispanai atliko žaibišką perdavimą į laisvą zoną Ferranui Torresui ir šis pelnė trečią įvartį.

Bet tai nebuvo pabaiga.

86-ąją minutę po sumaišties ispanų baudos aikštelėje Mislavui Orsičiui pavyko rezultatą sušvelninti, o jau per pridėtą laiką pasižymėjo ir kitas po keitimo aikštėje pasirodęs kroatų žaidėjas Mario Pašaličius – 3:3.

Komandos buvo pasiųstos į pratęsimą, o jame ispanų didvyriu tapo ilgai šiame čempionate aršiai kritikuotas Alvaro Morata. 100-ąją minutę jis pasinaudojo šiurkščia Josipo Brekalo klaida ir vėl grąžino ispanams pranašumą, o tašką rungtynėse netrukus padėjo puikų Dani Olmo perdavimą iš dešinio krašto įvarčiu pavertęs Mikelis Oyarzabalis.

Kroatija – Ispanija 3:5 20' (1:0) Pedri (į savo vartus) 38' (1:1) Pablo Sarabia 57' (1:2) Cesaras Azpilicueta 77' (1:3) Ferranas Torresas 86' (2:3) Mislav Orsičius 90' (3:3) Mario Pašaličius 100' (3:4) Alvaro Morata 103' (3:5) Mikelis Oyarzabalis