L. Messi svajonė išsipildė: Argentina po 11 m baudinių triumfavo pasaulio čempionato finale | KaunoDiena.lt

L. MESSI SVAJONĖ IŠSIPILDĖ: ARGENTINA PO 11 M BAUDINIŲ TRIUMFAVO PASAULIO ČEMPIONATO FINALE

• 26

Lionelio Messi svajonė išsipildė – Argentina su juo tapo pasaulio čempionais. 2022 m. pasaulio čempionato finale argentiniečiai triumfavo po 11 metrų baudinių serijos, įveikdami Prancūziją.

Per 120 minučių komandos santykių neišsiaiškino, rezultatas buvo 3:3, o baudinių serijoje užtikrinčiau atrodę argentiniečiai kėlė virš savo galvų pasaulio taurę.

Rungtynių eiga:

Finalas prasidėjo žvalgyba. Tiesa, aktyviau žaidė Argentinos rinktinė.

23 min. Argentina į priekį išvedė Lionelis Messi, kuris tiksliai realizavo 11 metrų baudinį. Baudinį rungtynių teisėjas Szymonas Marciniakas paskyrė po to, kai baudos aikštelėje Ousmane'as Dembele prasižengė prieš Angelį Di Maria.

Po pirmojo praleisto įvarčio prancūzai neatsigavo. 36-ąją minutę rezultatą po nuostabios atakos padvigubino argentiniečiai. Atakos smaigalyje atsidūręs Angelis Di Maria nuginklavo Hugo Llorisą.

Savos komandos pasyvumo neištvėręs Didier Deschampsas pirmus keitimus atliko jau 41-ąją minutę. Aikštę paliko Olivieris Giroud bei Ousmane'as Dembele, vietoj jų į aikštę žengė Randalas Kolo Muani ir Marcusas Thuramas.

Antrojo kėlinio pirmoje pusėje Prancūzijos rinktinė taip pat neatrodė įtikinamai. Visgi per pora minučių iššovęs Kylianas Mbappe išplėšė pratęsimą.

80-ąją minutę PSG puolėjas buvo tikslus nuo 11 m žymos, o už minutes puikiu smūgiu jis išlygino rezultatą.

Prancūzijos komanda dar turėjo keletą progų išplėšti pergalę pagrindinio laiko metu, tačiau to padaryti nepavyko ir komandos keliavo į pratęsimą.

Per pirmąją pratęsimo dalį du puikius šansus pasižymėti turėjo Lautaro Martinezas, tačiau pasiaukojantys Prancūzijos gynėjų veiksmai užtvėrė kelią „Inter“ puolėjui.

108-ąją minutę jau atrodė, kad Lionelis Messi išplėšė pergalę Argentinos rinktinei. L. Martinezo smūgį atlaikė Hugo Llorisas, tačiau pribėgęs Argentinos lyderis pasiuntė kamuolį už vartų linijos.

Tačiau 118-ąją minutę dar vieną 11 m baudinį realizavo ir baudinių seriją išplėšė Kylianas Mbappe. Baudinys buvo skirtas už Gonzalo Montielio žaidimą rankomis.

Per paskutines minutes rinktinės turėjo bent po vieną gerą progą pelnyti lemiamą įvartį, tačiau to padaryti nesugebėjo.

Baudinių serija prasidėjo užtikrintais Kyliano Mbappe ir Lionelio Messi smūgiais.

Netrukus pirmąją klaidą padarė Kingsley Comanas, kurio smūgį atrėmė Emiliano Martinezas. Prancūzijos gretose klydo ir Aurelienas Tchouameni, kuris nepataikė į vartų plotą.

Argentinos ekipoje šaltakraujiškai baudinius realizavo Paulo Dybala ir Leandro Paredesas. Lemiamą baudinį realizavo „Sevilla“ ekipos gynėjas Gonzalo Montielis.

Baudinių serijoje Argentina triumfavo rezultatu 4:2.

• L. Messi svajonė išsipildė: Argentina po 11 m baudinių triumfavo pasaulio čempionato finale