UEFA Supertaurė po ketverių metų pertraukos atiteko „Barcelonai“ | KaunoDiena.lt

UEFA SUPERTAURĖ PO KETVERIŲ METŲ PERTRAUKOS ATITEKO "BARCELONAI"

2015 metų UEFA Supertaurę (UEFA Super Cup) iškovojo Ispanijos futbolo čempionė "Barcelona" vienuolikė.

Antradienį Gruzijos sostinėje vykusiose rungtynėse UEFA Čempionų lygos nugalėtojai "Barcelona" futbolininkai po pratęsimo 5:4 (3:1, 4:4) įveikė antrus metus dėl šio trofėjaus kovojusią UEFA Europos lygos taurės savininkę "Sevilla" (abi Ispanija) komandą ir Senojo žemyno Supertaurę iškovojo penktąsyk po ketverių metų pertraukos.

Šiose rezultatyviose ir permainingose rungtynėse jau 3-ą minutę Everas Banega (3 min.) išvedė "Sevilla" ekipą į priekį, bet po to keturis įvarčius iš eilės pelnė "Barcelona" komandos žaidėjai - dusyk pasižymėjo Leonelis Messi (7 ir 15 min.) bei po kartą Rafinha (44 min.) ir Luisas Suarezas (52 min.).

Kai atrodė, kad "Barcelona" vienuolikės pergalė nebekelia abejonių, savo ryžtą ir valią parodė jau "Sevilla" futbolininkai - įvarčiais pasižymėjo Jose Antonio Reyesas (57 min.), Kevinas Gamiero (72 min.) ir 11 m baudinio) bei Jevgenijus Konoplianka (81 min.), o susitikimo rezultatas tapo lygus 4:4 ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pergalingą įvartį po standartinės situacijos įmušė pirmasis prie kamuolio suskubęs Pedro (115 min.).

Beje, du įvarčius įmušęs L. Messi tapo rezultatyviausiu visų laikų Europos taurių turnyrų žaidėjų. Jo sąskaitoje dabar 80 įvarčių ir argentinietis dviem įvarčiais lenkia portugalą Cristiano Ronaldo.

Tai buvo devintasis "Barcelona" klubo, kuris anksčiau šį trofėjų iškovojo 1992, 1997, 2009 ir 2011 metais, mačas dėl UEFA Supertaurės. Penktąsyk laimėję šį prizą "Barcelona" futbolininkai pagal šį rodiklį pavijo "AC Milan" (Italija) komandą, kuri Senojo žemyno Supertaurę iškovojo 1989, 1990, 1994, 2003 ir 2007 metais.

"Sevilla" vienuolikė dėl Supertaurės varžėsi ketvirtą kartą - 2006-aisiais metais buvo iškovota pergalė, o 2007 ir 2014-aisiais - patirtos nesėkmės.