12-ajame Lietuvos diskgolfo čempionate – vienas naujas čempionas | KaunoDiena.lt

12-AJAME LIETUVOS DISKGOLFO ČEMPIONATE – VIENAS NAUJAS ČEMPIONAS

• 0

Praėjusį savaitgalį Nedožinkos diskgolfo aikštyne (Zarasų raj.) įvyko dvyliktasis „Lietuvos diskgolfo čempionatas su DiscCity.eu“. Pirmą kartą Lietuvos diskgolfo istorijoje čempionate dalyvavo maksimalus dalyvių skaičius – 90. Sportininkai varžėsi keturiuose divizionuose – Atvirajame, Moterų, Vyrų virš 40 metų, Ir jaunimo iki 18 metų amžiaus.

Per dvi dienas, seniausiame Lietuvos diskgolfo aikštyne visi dalyviai sužaidė po tris 18 krepšių ratus. Labai vėjuotas šeštadienis pareikalavo daug ištvermės iš sportininkų, kai per vieną dieną teko įveikti du ratus. Sekmadienį buvo žaidžiamas finalinis trečias ratas.

Intensyvi kova vyko visuose divizionuose

Santykinai lengviausią pergalę Moterų divizione pasiekė Mireta Jurgelevičiūtė (+28 prie PAR) iš Šveicarijos, antros vietos laimėtoją klaipėdietę Oksaną Žukauskienę (+41) aplenkusi net 13 taškų. Trečią vietą pačioje varžybų pabaigoje iškovojo parko šeimininkė Ieva Navickaitė (+43). Paskutiniuose dviejuose krepšiuose laimėjusi net tris taškus prieš vilnietę Svetlaną Kobec, paliko pastarąją dviem taškais už nugaros. Mireta Jurgelevičiūtė Lietuvos čempione tapo 5 kartą. Ji tapo Lietuvos čempione visuose čempionatuose, kuriuose dalyvavo nuo 2015 metų (išskyrus 2018 m., kai praleido čempionatą dėl traumos).

Jaunimo varžybose aistringa kova virė iki pat varžybų pabaigos. Likus paskutiniems dviems krepšiams dviejų lyderių rezultatas dar buvo lygus. Visgi praėjusių metų jaunimo varžybų laimėtojas Motiejus Navickas (Nedožinka) pabaigoje klydo mažiau, ir su rezultatu +31 prie PAR antrus metus iš eilės tapo čempionu. Antroje vietoje, kaip ir pernai, liko Vėjas Ūselis (+34). Į trečią vietą finaliniame rate išsiveržė Renaldas Samajauskas iš Jonavos (+43).

Ko gero didžiausios aistros virė „meistrų“ 40+ amžiaus pogrupyje. Čempionui išsiaiškinti nepakako ir visų trijų ratų – po finalinio krepšio rezultatas vis dar buvo lygus. DiscCity komandos draugai Miroslavas Jurgelevičius (Šveicarija, Jonavos raj.) ir Darius Gricius (Vilnius) pasiekė identišką rezultatą -2 prie PAR.

D. Gricius prasidedant trečiajam ratui dar atsiliko 5 taškais, bet sugebėjo panaikinti skirtumą, išlygindamas rezultatą priešpaskutiniame krepšyje. Lygybės situacijoje čempionas buvo išaiškintas organizuojant „staigios mirties“ varžybas – žaidžiant po vieną krepšį, kol kuris nors varžovas sužais geriau už kitą. Pirmą krepšį abu sportininkai įveikė lygiu rezultatu, bent antrajame M. Jurgelevičius sugebėjo pasiekti „paukštelį“ (-1 nuo PAR), ir tuo pačiu pergalę! Tai buvo vienintelis naujas Lietuvos čempionas keturiuose divizionuose. Trečią vietą tarp “meistrų“ užėmė Tadas Ūselis (Lindiniškės, Vilniaus raj.).

Atvirajame divizione (čia varžosi pajėgiausi vyrai) intrigos taip pat netrūko. Prieš prasidedant trečiajam finaliniam ratui trys lyderiai turėjo identišką rezultatą – po -6 prie PAR. Finalinio rato metu vyko labai permaininga kova – lyderiai keitėsi net šešis kartus. Rato pradžioje Aurelijus Zinkevičius ir Mindaugas Pošius išsiveržė į priekį. Nuo 9 iki 15 krepšio A.Zinkevičius buvo vienvaldis lyderis. Tačiau finalinio rato pabaiga priklausė daugkartiniam Lietuvos čempionui Gabrieliui Griciui – paskutiniuose 7 krepšiuose jis pasiekė net 5 taip vadinamus „paukštelius“ (PAR -1). Tuo tarpu A. Zinkevičiui pabaiga buvo labai nesėkminga – net +4 taškai prie PAR per paskutinius tris krepšius. G. Gricius su bendru rezultatu -13 prie PAR tapo Lietuvos čempionu jau septintą kartą. A. Zinkevičius (-8) trečią kartą karjeroje pasipuošė sidabro medaliu. Trečiąją vietą užėmė 2016 metų Lietuvos čempionas M. Pošius (-6).

Čempionate tradiciškai dominavo Lietuvos diskgolfo „elitinės“ komandos DiscCity.eu atstovai – jie pilnai „okupavo“ Atvirojo ir 40+ divizionų podiumus, taip pat išsivežė Moterų čempionės ir Jaunimo vicečempiono titulus.

„Džiaugiamės, kad diskgolfo virusas Lietuvoje įsibėgėja. Plečiantis diskgolfo parkų geografijai, sulaukiame ir vis daugiau diskgolfą pamilusių žmonių. Šaunu, kad vis daugiau žmonių žaidžia diskgolfą ne tik pramogai, bet rimtai treniruojasi ir pasiruošia rimtoms varžyboms. Pasiekėme tą ribą, kai jau reikia galvoti apie varžybų formato pokyčius, kad galėtume sutalpinti visus norinčius dalyvauti sportininkus. Taip pat matome ir augančią konkurenciją – prieš čempionatą atspėti nugalėtojus darosi labai sudėtinga“, – po varžybų sakė turnyro direktorius Darius Gricius.

Įvykus čempionatui, dar liko vienas svarbus diskgolfo vasaros sezono akcentas – finalinis Lietuvos Diskgolfo Taurės etapas, kuris bus surengtas Survilų sodybos diskgolfo parke (Jonavos raj.) rugsėjo 12 d.