Britas pažadėjo, kad nebus diktatorius | KaunoDiena.lt

BRITAS PAŽADĖJO, KAD NEBUS DIKTATORIUS

  • 0

Lietuvos irklavimo federacija (LIF) pasirašė sutartį su Didžiosios Britanijos specialistu Ianu Shore'u. Didelę patirtį dirbant su aukšto meistriškumo atletais turintis britas konsultuos šalies rinktinės sportininkus ir LIF trenerius.

Tikisi naujovių

Pasak LIF vadovų, I.Shore'as imsis strategijos kūrimo, nustatys rezultatų vertinimo kriterijus, turės sukurti adaptuotą treniruočių programą ir sportininkų atrankos sistemą.

Taip pat I.Shore'as kuruos LIF trenerių darbą, kurs jaunųjų talentų programą ir juos ugdančių specialistų darbo struktūrą.

„Tikime, kad I.Shore'as padės mūsų rinktinei tobulėti ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Manome, kad jis gali įnešti naujovių į mūsų veiklą, trenerių darbą, sportininkų rengimą, – sakė LIF prezidentas Mindaugas Griškonis. – Jeigu norime tobulėti, mums reikia naujų vėjų, gal kiek kitokio požiūrio į visą treniruočių sistemą.“

Ieškodama specialisto LIF konsultavosi su Tarptautine irklavimo federacija („World Rowing“).

„Svarbiausia – mums patiko, kad I.Shore'as nenori ir nebus diktatoriškas treneris, – teigė M.Griškonis. – Kalbėjome su juo, kad jis nepirš savo nuomonės 100 proc., jis yra pasirengęs diskutuoti su mūsų treneriais ir sportininkais, tačiau siūlys išbandyti tam tikrų naujovių ir jo paties išbandytas metodikas. Lietuvos treneriai bus svarbia viso proceso dalimi, kadangi jie geriausiai pažįsta sportininkus. I.Shore'as pažadėjo, kad bus atsižvelgiama į mūsų trenerių įžvalgas ir lūkesčius.“

Mano užduotis – padėti sukurti sistemą, kuri leis stiprinti jaunių ir jaunimo grandis – Lietuvos rinktinės rezervą.

Susipažino su atletais

Durhamo universitete besidarbavęs I.Shore'as savo šalyje pasižymėjo kaip treniruočių programas ir sistemas irkluotojams kūręs treneris.

Per savo karjerą jam teko darbuotis su Didžiosios Britanijos olimpiečiais, pasaulio čempionato dalyviais ir prizininkais. Iš Tokijo olimpinių žaidynių I.Shore'o auklėtiniai grįžo su sidabro ir bronzos medaliais.

„Atrodo, radome bendrą kalbą su LIF vadovais, treneriais ir sportininkais – mąstome viena kryptimi, – tvirtino specialistas iš Didžiosios Britanijos. – Daug kalbėjome su treneriais ir supratau, kad baziniai dalykai daromi labai teisingai, tačiau kiekviena sistema turi savo stipriųjų ir silpnųjų pusių. Dabar bandysime sustiprinti silpnąsias.“

I.Shore'as jau dalyvavo Lietuvos rinktinės kontroliniuose testuose, matė sportininkų rezultatus, su kai kuriais atletais spėjo pabendrauti apie būsimą darbą.

„Matau, kad tai yra aukščiausio lygio sportininkai, nėra jokių abejonių, – teigė I.Shore'as. – Tačiau mes dabar kalbame apie suaugusiųjų rinktinę. Manau, kad bėdos prasideda, kai kalba pakrypsta apie pamainą. Pagrindinei rinktinei trūksta gylio – artimiausio rezervo. Tokia ir bus mano pagrindinė užduotis – padėti sukurti sistemą, kuri leis stiprinti jaunių ir jaunimo grandis. Tikslas – panaikinti spragą tarp jaunimo ir suaugusiųjų rinktinių. Darbuosimės ne tik su olimpine rinktine tiesiogiai. Jei Lietuva nori būti sėkminga irklavimo sporte, turime dairytis į jaunius, jaunimą, sugebėti iš anksto įžvelgti potencialą ir jaunuolius nukreipti teisinga kryptimi. Žinau, niekas ir nesakė, kad bus lengva, bet man patinka iššūkiai. Pastebėjau, kad jų nesibaido ir Lietuvos treneriai. Bus smagu.“

Sutartis su I.Shore'u pasirašyta bandomajam laikotarpiui iki spalio 31 d..

Laukia išbandymai

Pagrindiniai irkluotojų tarptautiniai startai šiemet – Europos čempionatas rugpjūtį Vokietijoje ir pasaulio čempionatas rugsėjį Čekijoje.

Be to, balandį Italijoje laukia tradicinė „Piediluco D'Aloja“ regata. Numatyti trys pasaulio taurės varžybų etapai – balandį Serbijoje, birželį Lenkijoje ir liepą Šveicarijoje.

Pasaulio jaunimo (iki 23 metų) ir jaunių (iki 19 metų) čempionatai – liepą Italijoje, Europos jaunių – gegužę Italijoje, o jaunimo – rugsėjį Belgijoje.

Atviras Lietuvos irklavimo čempionatas turėtų vykti rugpjūtį Trakuose. Ten pat anksčiau – birželį – planuojama surengti „Gintarinių irklų“ regatą. Varžybų kalendoriuje yra ir trys LIF taurės etapai: balandį – Drevernoje, birželį – Šiauliuose, rugsėjį – Kupiškyje.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS