Dviratininkai G. Karasiovaitė ir E. Gudiškis – Lietuvos MTB XCM čempionai | KaunoDiena.lt

DVIRATININKAI G. KARASIOVAITĖ IR E. GUDIŠKIS – LIETUVOS MTB XCM ČEMPIONAI

• 0

Sekmadienį, rugpjūčio 15-ąją, Ignalinoje kartu su „Jeep“ MTB Maratonų taurės varžybų antruoju etapu surengtas šeštasis Lietuvos kalnų dviračių (MTB) kroso maratono (XCM) čempionatas. Moterų varžybų nugalėtoja pirmą kartą tapo Greta Karasiovaitė („Torpado – Südtirol“), o tarp vyrų antra kartą triumfavo Eimantas Gudiškis („Colibri“).

G. Karasiovaitė 52 km (2 ratai x 26 km) nuvažiavo per 1 val. 57 min. 47 sek. Sidabro medalis atiteko sekunde vėliau finišavusiai penkiskart šalies MTB XCM čempionei Katažinai Sosnai („Torpado – Südtirol“), o bronzą pelnė Rasa Pocytė („Impuls“, 7.33). Ketvirta buvo Viktorija Michnovič („Veloklinika“), o penkta – Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) viceprezidentė Vida Dolgovienė („Top Team“).

E. Gudiškis, kuris pirmą kartą šalies čempionu tapo 2016 metais, 52 km nuvažiavo per 2 val. 32 min. 10 sek. Sidabro medalį ketvirtą kartą iškovojo Domas Manikas („Greitis“, +8.51), o bronzos – Lukas Talačka („Top Team“, +9.20). Ketvirtą vietą užėmė Donatas Šertvytis („Kaunas“, +9.21), o penktą – Justas Beniušis (+9.21).

Lietuvos veteranų V30 grupės (30-39 m.) čempionu tapo Justinas Ožiūnas („Colibri“). Antras buvo Martynas Utkinas („PadangosM.lt“), o trečias – Petras Andrašiūnas („S-Sportas“). V40 grupėje (40-49 m.) šalies čempiono titulą iškovojo Artūras Remeika. Sidabro medalį pelnė Andrius Norkevičius („Colibri“), o bronzos – Valerijus Novikovas („Kaunas“).

Trijose grupėse dalyvavo mažiau nei keturi sportininkai. Pagal varžybų nuostatus tokių grupių nugalėtojai šalies čempionais neskelbiami. V50 grupėje (50-59 m.) pirmas buvo Artūras Ščerbakovas („Torso Team“), V60 grupėje (60-69 m.) – Vytautas Ruškys („Akmenėje beverčiai“), o V70+ grupėje (70 m. ir vyresni) – Petras Kiušas („Dviratai-Daistatus“).

„Jeep“ MTB Maratonų taurės varžybų antrajame etape dalyvavo apie 800 dviratininkų.