E. Scheidt iškovojo trečiąją vietą masiškumu pasižyminčioje regatoje Italijoje | KaunoDiena.lt

E. SCHEIDT IŠKOVOJO TREČIĄJĄ VIETĄ MASIŠKUMU PASIŽYMINČIOJE REGATOJE ITALIJOJE

• 0

Velykų išvakarėse Lietuvos jaunasis buriuotojas Erikas Scheidt iškovojo trečiąją vietą tarp 168 dalyvių Italijoje, Gardos ežere, vykusioje „ILCA Youth Easter Meeting“ regatos ILCA 4 jachtų klasėje. ILCA 6 jachtų klasės jaunimo kategorijoje iš trijų Lietuvos atstovų geriausiai pasirodė į auksinį laivyną tarp 180 dalyvių patekusi Ema Kuodytė.

Nuo kovo 27 dienos vykusioje regatoje, iš viso pasaulio suburiančioje jaunuosius ILCA jachtų klasės buriuotojus, svajojančius apie olimpinio buriavimo karjerą, keturiolikmetis E. Scheidt visas dienas laikėsi lyderių trejetuke, o didžiąją laiko dalį pirmavo. Paskutinę varžybų dieną trečiąją vietą galutinėje įskaitoje užėmusį sportininką nuo antrosios vietos skyrė vos vienas taškas.

„Paskutinė varžybų diena buvo tikrai sunki, vyravo stiprus vėjas, iki 18 mazgų, įvyko trys lenktynės, dar vienos buvo atšauktos jau ties finišu dėl nepastovaus vėjo. Sportininkams reikėjo daug ištvermės. Trečia vieta yra tikrai gerai, Erikas kol kas dar yra šiek tiek per lengvas ILCA 4 klasei prie stipresnio vėjo, tačiau puikiai atsilaikė, turint minty, kad varžėsi ir aplenkė daug sunkesnių vaikų, kuriems jau ir po 17 metų“, – po finišo džiaugėsi E. Scheidt mama ir trenerė, Lietuvos olimpinė vicečempionė Gintarė Volungevičiūtė Scheidt.

Iš 6 įvykusių lenktynių, E. Scheidt finišo liniją du kartus kirto pirmas, du kartus – antras, vieną kartą septintoje, vieną – septynioliktoje pozicijoje. Galutinėje rezultatų įskaitoje jis surinko 13 taškų, tuo tarpu antrąją vietą iškovojęs Vengrijos atstovas Benedek Heder – 12, o pirmąją vietą iškovojęs Italijos buriuotojas Lorenzo Ghirotti – 8 taškus.

Pasak G. Volungevičiūtės Scheidt, artimiausi E. Scheidt planai – Europos ILCA 4 čempionatas, kuris vyks balandžio 5-12 dienomis Slovėnijoje. Taip pat – vasarą Portugalijoje vyksiantis pasaulio ILCA 4 čempionatas.

„Portugalijoje vyksiančio čempionato akvatorijoje dažniausiai vyrauja stipresni vėjai, tad Erikas dabar pasiryžęs ruoštis būtent tokioms sąlygoms – priaugti svorio, raumenų, kad būtų pasiruošęs ir galėtų lygiaverčiai konkuruoti ir su vyresniais, sunkesniais šios klasės sportininkais“, – dalijosi G. Volungevičiūtė Scheidt.

Lietuvai ILCA 4 klasėje „ILCA Youth Easter Meeting“ regatoje taip pat atstovavo Tadas Ažukas (72 vieta) bei Edas Mockevičius (148 vieta).

ILCA 6 jachtų klasėje šioje regatoje sekėsi Lietuvos jaunajai buriuotojai Emai Kuodytei, kuri tarp 180 sportininkų pateko į auksinį laivyną (pirmąją geriausiai buriavusių sportininkų pusę) ir galutinėje įskaitoje užėmė 74 vietą. Taip pat šioje klasėje Lietuvai atstovavo Rokas Germanavičius (92 vieta) bei Lėja Savickaitė (119 vieta). Pilnus „ILCA Youth Easter Meeting“ regatos rezultatus galima rasti čia.