Finaliniame pasaulio taurės etape – puikus D. Rapšio startas | KaunoDiena.lt

FINALINIAME PASAULIO TAURĖS ETAPE – PUIKUS D. RAPŠIO STARTAS

  • 0

Kazanėje, Rusijoje, prasidėjo finalinis, ketvirtasis FINA pasaulio plaukimo taurės etapas, po kurio paaiškės sezono nugalėtojai.

Puikiai 400 metrų laisvuoju stiliumi atrankoje startavo Danas Rapšys. Lietuvis ketvirtadienio rytą buvo pats greičiausias – 3 min. 43,57 sek.

Beveik puse sekundės prastesnį rezultatą užfiksavęs rusas Danilas Šatalovas (3 min. 44,06 sek.) buvo antras, o paskutiniuose dviejuose etapuose D.Rapšį aplenkęs pietų afrikietis Mattew Statesas (3 min. 44,36 sek.) atrankoje buvo trečias.

Vyrų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi finalas vyks ketvirtadienio vakarą.

Organizatoriai skelbia, kad Tatarstano sostinėje iš viso varžysis apie 290 greičiausių pasaulio plaukikų iš 37 šalių.

Lietuvos delegacijoje šįkart bus penki sportininkai – prie nei vieno šių metų pasaulio taurės etapo nepraleidusių D.Rapšio ir Andriaus Šidlausko prisijungs Deividas Margevičius, Tomas Navikonis ir Aleksas Savickas.

Tiek T.Navikonį, tiek ir A.Savicką Kazanėje išvysime ir ateinančią savaitę, nes būtent čia vyks ir Europos plaukimo čempionatas trumpajame (25 m) baseine. Ten Lietuvai taip pat atstovaus Simonas Bilis, Kotryna Teterevkova ir Jokūbas Keblys. Jie į Kazanę išskris jau šį šeštadienį.

Po trečiojo pasaulio taurės etapo Dohoje D.Rapšys bendroje vyrų įskaitoje išsaugojo 5 poziciją, o A.Šidlauskas iš 16 vietos pakilo į 13-ąją.

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad visi pasaulio taurės etapai vyksta trumpame (25 m) baseine, o varžybose dalyvaujantys sportininkai gali vykdyti normatyvus į 15-ąjį FINA Pasaulio trumpo vandens plaukimo čempionatą, kuris vyks šių metų gruodžio 16-21 dienomis Abu Dabyje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

20 geriausių kiekvieno etapo plaukikų išsidalins 224 tūkst. JAV dolerių, o dešimčiai geriausių sportininkų, remiantis bendru pasaulio taurės reitingu, atiteks dar 556 tūkst. JAV dolerių.

Varžybų prizinį fondą iš viso sudaro 1 mln. 452 tūkst. JAV dolerių.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS